Dvacítka pokračuje ve Finsku. S Nečasem a Kautem, ale bez Zadiny a dalších

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

19. července 2018, 9:25

Martin Voltr

Souboje se Švýcarskem v roli papírových favoritů zvládli, teď ale čeští hokejisté do 20 let vyrazí k náročnějšímu testu, který je už prověří naplno. Na půdě sportovního centra Vierumäki vyzvou ve dvou reprízách čtvrtfinále posledního světového šampionátu domácí Finy.

Nový fanshop

Na startu sezony musejí trenéři v nominacích pravidelně dělat rošády, letošek bohužel není výjimkou. Chybět bude několik hráčů, kteří by jinak měli platit za lídry. Jen na brankářském postu nebyl důvod ke změnám.

Na sever už vyrazí vedle Jiřího Patery, jenž v Brně debutoval, také Jakub Škarek. Nejzkušenější gólman výběru si zachytá jen pár kilometrů od „svého“ Lahti, kde absolvoval letní přípravu a kde letos bude působit v případě, že se neprobojuje do prvního týmu New York Islanders.

V obraně se budou muset trenéři stejně jako na předchozí akci obejít bez Davida Kvasničky s Jakubem Galvasem, místo nich s týmem pokračují Jan Bednář a Ondřej Buchtela. Po roční odmlce se v reprezentaci představí Daniel Bukač. Odchovanec Chomutova strávil poslední dva roky v Brandonu, letos ale prošel draftem kanadské juniorky znovu a WHL vymění za OHL v týmu Niagara IceDogs.

Ke dvacítce se po odpočinku připojí dva hráči z prvních kol toho prestižnějšího draftu, Martin Nečas a Martin Kaut. Původně měl tým posílit také Filip Zadina, ale trenérům se omluvil. Vlivem zámořského kempu chybí i Filip Chytil, z nominace vypadli Jakub Lauko a Jáchym Kondelík. Zlomený prst nepustí do boje Matyáše Svobodu, nešťastná situace z brněnské odvety zastavila i Ondřeje Machalu.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Povolání se tak dočkala pětice náhradníků, kteří měli povětšinou zamířit na turnaj do Švýcarska s devatenáctkou. Vynikající výkony vynesly další šanci Karlu Pláškovi, spolu s ním ji dostali i Matěj Blümel, Jakub Navrátil a Jaroslav Dvořák. Premiéra ve dvacítce čeká Michala Kvasnicu, třineckého forvarda, jenž v pondělí podepsal smlouvu s Portlandem a míří do Kanady.

Národní tým se sejde v pátek večer na pražském letišti, zápasy proti elitnímu evropskému soupeři ho čekají v pondělí a úterý, vždy od 17:30 českého času. Loni ve Vierumäki Češi dvakrát o gól padli, měsíc nato ale na turnaji domácí Finy porazili. Jak si v oslabeném složení poradí letos?

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL), Jakub Škarek (Lahti, Finsko).

Obránci:
Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Ondřej Buchtela (Litoměřice), Jan Bednář (Liberec), Matyáš Zelingr (Kladno), Radim Šalda (Hradec Králové), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Daniel Bukač (Brandon, WHL).

Útočníci:
Martin Nečas, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Matěj Blümel (Waterloo, USHL), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Kryštof Hrabík, Jan Jeník (oba Liberec), Jakub Navrátil (Přerov), Jan Hladonik, Michal Kvasnica (oba Třinec), Jan Kern (Dubuque, USHL), Marek Škvrně (Kelowna, WHL), Martin Kaut (Pardubice), Jaroslav Dvořák (Hradec Králové).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistent trenéra: Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Jaroslav Chomič
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda
Fyzioterapeut: Martin Výtisk

Program zápasů (Vierumäki)

Pondělí 23. července:
17:30 Finsko – Česko

Úterý 24. července:
17:30 Finsko – Česko

Začátky jsou uvedeny v českých časech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz