Dodali jsme si sebevědomí, ale zůstáváme nohama na zemi, říká Gut

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Juniorští reprezentanti si mohou po náročném utkání znovu vydechnout a nabrat síly na závěrečný sprint základní skupiny mistrovství světa, který čítá dva zápasy ve dvou dnech. V nich se budou snažit navázat na povedený výkon proti Finsku, kterému podlehli až v nájezdech.

Druhé vystoupení na juniorském šampionátu sice dopadlo lépe pro Finsko, čeští reprezentanti nicméně odešli z utkání se vztyčenou hlavou. Svým výkonem se totiž soupeři zcela vyrovnali, navíc získali aspoň bod za prohru v nájezdech.

„Panuje spíš zklamání, protože jsme mohli získat víc bodů. Moc by nám pomohly. Můžeme si ale říct, že jsme do toho dali všechno,“ ohlížel se útočník Michal Gut.

S předvedenou hrou tak v českém táboře panovala spokojenost, obzvlášť když byla lepší než v utkání se Slovenskem. „Bereme to pozitivně a jedeme dál. Říkali jsme si, že se chceme v každém zápase zlepšit, to se nám povedlo,“ potvrzoval Gut.

„Můžeme si říct, že jsme do toho dali všechno.“

Pro národní tým nebyli Finové žádnou neznámou, podobnou sestavu mají prakticky v celém posledním roce. Těžko říct, zda i díky tomu přišli Češi do zápasu tak výborně připravení.

„Ani bych neřekl, že bychom se na ně nějak speciálně připravovali. Už jsme s nimi něco odehráli, ale z aktuálního týmu je nás méně, mladší kluci si museli zvykat. My jsme ale už ve Finsku viděli, že se s nimi dalo hrát. Šli jsme do zápasu s tím sebevědomím,“ řekl český útočník.

Získaný bod je navíc o to cennější vzhledem k tomu, že čeští junioři ztratili dvougólové vedení, a dokonce ještě osm minut před koncem prohrávali. „Snažili jsme se myslet pozitivně, tohle se může stát v každém zápase. V tu chvíli musíte zůstat ve své koleji a hrát trpělivě. Bylo úžasné, že se nikdo z nás nepoložil,“ pochvaloval si Gut.

„Potvrdili jsme si, že s nimi můžeme hrát.“

Svěřenci Radima Rulíka mají nyní znovu den volna. V sobotu a v neděli následně zakončí základní skupinu dvěma duely za sebou. Jako první se přitom postaví výběru javorových listů, kterému dali svým výkonem proti Finsku vědět, že rozhodně nedají svou kůži lacino.

„Kanada ale nepodcení nikoho. Připravíme se na ni a znovu do toho dáme vše. Zápasem s Finskem jsem si dodali sebevědomí. Musíme ale zůstat nohama na zemi,“ velí Gut.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz