Do toho, kluci! Kdo je kdo v reprezentační osmnáctce?

Foto: Ronald Hansel, Facebook Juniorský hokej

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Reprezentace do osmnácti let v pátek zahájí mistrovství světa. Představujeme tým, který bude v ruském Čeljabinsku bojovat o medaile.

Nový fanshop

Brankáři 

Lukáš DOSTÁL (G, Kometa)
Dostál je týmovou jedničkou. Má zajímavé zkušenosti ze seniorského hokeje: odchytal dvě desítky zápasů za Třebíč. Postupem času se z něj stala opora Horácké Slavie a prvoligovou sezonu zakončil s 92% úspěšností zákroků.

Daniel DVOŘÁK (G, Mountfield)
Když chytal za hradecký dorost, byl k nepřekonání (94% úspěšnost zákroků). Výborně si vedl i v juniorce (92 %).

Kristian KOLÁŘ (G, Plzeň)
V minulé sezoně slavil titul s plzeňským dorostem i juniorkou. V tomto ročníku nakoukl do druhé ligy, v níž zapsal dva starty za Klatovy.

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Obránci

Libor ZÁBRANSKÝ (O, Kelowna, WHL)
Loni touto dobou hrál extraligové finále a došel s Brnem za titulem. Triumf byl pro něj mimořádně emotivní: jeho táta totiž díky mravenčí práci udělal ze zbídačené Komety velkoklub. Tuto sezonu odehrál v zámořské WHL (76 utkání, 2+17).

Tomáš DAJČAR (O, Québec, QMJHL)
Urostlý zadák se z Olomouce vydal na zkušenou do Kanady. V QMJHL nastoupil ke 48 utkáním s bilancí 2+4. Jako jeden z mála hráčů svého týmu měl pozitivní statistiku +/-.

Jakub ADÁMEK (O, Třinec)
Po Dajčarovi další věž v české obraně. Adámek měří skoro dva metry – hraje ale čistě. To se bude hodit.

Martin Hugo HAŠ (O, Tappara, FIN)
Do třetice čahoun. Haš strávil sezonu ve finské juniorce – a přestože hrál se staršími protihráči, byl produktivní. Zatím začne na tribuně. 

Zack MALÍK (O, Sudbury, OHL)
Tohle jméno je vám určitě povědomé – ano, Zack je synem bývalého reprezentačního obránce Marka Malíka. Narodil se v Americe a před touto sezonou se za moře vrátil – hrál za Sudbury (32 zápasů, 0+12). I Malík je urostlý: česká obrana tedy bude fyzicky silná.

František KLEJNA (O, Karlovy Vary)
Tentokrát prototyp menšího beka. Na Hlinkově memoriálu pomohl Česku ke stříbru dvěma asistencemi. Na jedno utkání nakoukl do karlovarského áčka, jinak působil v tamější juniorce.

David AUBRECHT (O, Liberec)
Aubrecht strávil sezonu v libereckém dorostu a juniorce. Na premiéru mezi muži, například v Benátkách nad Jizerou, čeká. V Čeljabinsku zatím začne na tribuně. 

Vojtěch DOKTOR (O, České Budějovice)
Většinu ročníku odehrál v juniorce, v závěru sezony pak pomohl českobudějovickému dorostu k extraligovému titulu.

František Klejna.

František Klejna. | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Útočníci

Jakub LAUKO (Ú, Chomutov)
Nejzkušenější útočník v českém výběru: za sebou má už dvě extraligové sezony. V té letošní odehrál 48 zápasů a získal 12 bodů. Jako jediný z kádru osmnáctky se zúčastnil i mistrovství světa juniorů.

Michal KVASNICA (Ú, Třinec)
Jeho otevřená zpověď zaujala a ukázala, jak je pracovitý. Většinu sezony strávil ve Frýdku-Místku, kde hrál výborně. Už ve WSM Lize ho pozorovali skauti NHL.

Karel PLÁŠEK (Ú, Kometa)
Tenhle příběh patřil k nejdojemnějším v historii WSM Ligy: Karel Plášek starší nastoupil v jednom útoku se synem Karlem. Je to symbolické střídání stráží – budoucnost patří juniorovi, který ve 20 zápasech za Přerov hned devětkrát skóroval.

Jan JENÍK (Ú, Liberec)
Byl nejvýraznější českou postavou na loňském Memoriálu Ivana Hlinky – zazářil šesti brankami. Teď ho čeká ještě důležitější zkouška – pokud na mistrovství uspěje, na draftu v NHL by mohl jít vysoko.

Adam GAJARSKÝ (Ú, Kometa)
Na helmě má ještě košík, přesto si ve WSM Lize, kde bojoval za Třebíč, počínal drze a nebál se srážet s protihráči. Třikrát už naskočil i v Tipsport extralize.

Matěj PEKAŘ (Ú, Muskegon, USHL)
Tenhle Pekař v minulé sezoně upekl spoustu skvělých momentů – v USHL sbíral bod na zápas. Takovou produktivitu mají v USHL jen ti nejlepší.

Jaromír PYTLÍK (Ú, Vítkovice)
Pytlík půjde do turnaje s nemalým sebevědomím: zářil ve druhé lize, kde táhnul Žďár nad Sázavou, a zaujal i při startech za Vítkovice. V Čeljabinsku zatím začne na tribuně. 

Michal TEPLÝ (Ú, Liberec)
Už v patnácti letech debutoval ve druhé lize za Havlíčkův Brod, část letošní sezony pak strávil v Benátkách nad Jizerou (14 utkání, 0+0). Na svůj věk je urostlý – měří 190 centimetrů. 

Matěj BLÜMEL (Ú, Waterloo, USHL)
Před sezonou se z Pardubic vydal za oceán. Ročník strávil v USHL (50 utkání, 8+10), později plánuje přechod do prestižní NCAA. Kromě hraní hokeje tak bude i studovat.

Vojtěch STŘONDALA (Ú, Kometa)
Není to žádný Zdeno Chára, ale nevadí: má jiné přednosti. Dokazoval je na Hlinkově memoriálu, kde byl s pěti body druhým nejproduktivnějším hráčem naší reprezentace.

Petr ČAJKA (Ú, Zug, ŠVÝ)
Ve třinácti se odstěhoval do Švýcarska, kde dodnes působí. Už naskočil i do dvou zápasů tamější druhé nejvyšší soutěže.

Vojtěch KROPÁČEK (Ú, Sparta)
Kropáček má za sebou senzační extraligový debut – při premiéře za Spartu skóroval. Do dalších utkání v extralize už nezasáhl, hrál za dorost a juniorku.

Matěj SVOBODA (Ú, Kometa)
Další z početné skupiny Komeťáků v reprezentační osmnáctce. Celkově je v nominaci pět hráčů Komety, a k tomu ještě někdejší brněnský bek Zábranský. Svoboda zatím na debut mezi muži čeká, před pár týdny ale slavil juniorský titul. V Čeljabinsku zatím začne na tribuně. 

Dominik SKLENÁŘ (Ú, Mountfield)
Čeká ho první významnější reprezentační akce. V dorostenecké extralize sbíral bod na zápas.

Karel Plášek mladší přihrává svému otci.

Karel Plášek mladší přihrává svému otci. | Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz