Do Litoměřic jdou další reprezentanti. Počkají na rozjezd v zámoří

Ondřej Pšenička | Foto: Martin Voltr

Přípravu Litoměřic rázně zbrzdil koronavirus, teď už se zase pomalu vrací do normálu. K účastníkovi Chance ligy se navíc připojí i nové tváře.

Chance liga na Hokejka TV

Bez obou trenérů i řady hráčů zahájil Stadion přípravu na ledě už koncem července, vedl ji sportovní manažer Miroslav Přerost. O stavu trenérů zatím klub neinformoval, zato ohlásil, že z hokejistů se postupně připojují další jména.

Už v závěru minulého týdne to byl Marek Berka, tento týden se v kabině objeví Ondřej Baláž, Petr Hašek, Erik Čermák a David Jindra.

Po drobném zranění se vrátí Adam Beran, tedy jediný gólman, s nímž zatím Litoměřice počítají pro nadcházející ročník. K Beranovi a Tomáši Královi se navíc v tréninkovém procesu připojí Jan Škorpík.

„Ten však bude s mužstvem pouze trénovat, aby se připravil na USHL,“ uvedl klub na svých stránkách. Škorpík působil na severu Čech už loni, odchytal 16 zápasů, ale v květnu prošel draftem americké juniorské soutěže a má namířeno do Muskegonu.

Na přesun do zámoří se budou v Litoměřicích chystat další dva členové reprezentační dvacítky. S nimi se ale na rozdíl od Škorpíka počítá i do zápasů.

V obraně jde o Michaela Krutila, který už v klubu loni naskočil k osmi utkáním (0+1) a letos vyhlíží solidní pozici na odloženém draftu NHL. Na draftu kanadských juniorek si ho vyhlédla Kelowna.

Nováčkem v litoměřickém dresu pak bude útočník Ondřej Pšenička, tedy další hráč ze Sparty. Mladší bratr extraligového forvarda Tomáše Pšeničky odešel do zámoří už loni, celou sezonu odehrál za Waterloo v USHL.

Vedení národního týmu už během červencové akce v Brně deklarovalo, že několika hráčům dá možnost chystat se právě v rámci svazového projektu Dukla. Do Kalich Areny tak klidně ještě mohou dorazit někteří další reprezentanti, zvlášť pokud bude situace v zámoří dál nejasná.

Aktuální kádr HC Stadion Litoměřice

Brankář: Adam Beran.

Obránci: Jan Výtisk, Jan Holý, Jiří Jebavý, Patrik Marcel, Daniel Poizl, Ondřej Baláž, Michael Krutil.

Útočníci: Matěj Beran, Martin Procházka, Peter Jánský, Patrik Miškář, Erik Čermák, David Jindra, Petr Hašek, Marek Berka, Ondřej Damašek, Michal Daniel, Ondřej Pšenička.

Michael Krutil

Michael Krutil | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz