Devatenáctku dohnala oslabení. Finové diktovali tempo, štve Loba

Foto: Jari Mäki-Kuutti / Finnish Ice Hockey Association

13. listopadu 2021, 19:16

Kateřina Kundertová

Reprezentace do devatenácti let po úvodní výhře ve Vierumäki tentokrát padla, domácí Finové si proti ní pomohli třemi přesilovkovými zásahy.

„Stoprocentně jsme méně spokojení než po prvním zápase. Přístup jsme prostě nezopakovali a byli jsme za to potrestaní, Finové diktovali tempo hry v podstatě celý zápas. Nebyli jsme schopní se tomu přizpůsobit a nebyl to z naší strany dobrý výkon,“ hodnotí asistent trenéra Richard Lobo.

Do českého brankoviště se pro druhé utkání postavil reprezentační debutant David Čermák, jenž v první třetině inkasoval ve dvou oslabeních. Skóre otevřel v desáté minutě Konsta Kapanen a dvougólové vedení Finů stanovil Oliver Suni, oba se prosadili po křižné přihrávce přes pásmo.

„Finové nás tam dvakrát rozebrali do prázdné, takže na to se musíme podívat a zaměřit se na to. Finům přesilovky vyšly a nám oslabení vůbec, i když ve třetí třetině jsme ubránili pětiminutové oslabení, což bylo zase o něco lepší,“ říká kouč.

I přes výraznou střeleckou převahu soupeře 11:2 se čeští mladíci dostali na dostřel. Adam Měchura vzal v osmnácté minutě zodpovědnost na sebe, projel pásmo a z levé strany zavěsil.

„V první třetině byli Finové určitě lepší, my jsme na to nebyli schopní zareagovat a přizpůsobit se tomu. Oproti prvnímu zápasu nám druhý vůbec nevyšel. Chtěli jsme se vrátit k věcem, které fungovaly, na nich to postavit. Nabádali jsme kluky, aby k tomu přistoupili daleko zodpovědněji a nemysleli si, že je hotovo,“ popisuje Lobo.

Na začátku prostřední části Kalle Ervasti udeřil skákavým nahozením z nenápadné akce. Před polovinou hrací doby mohl opět snížit Měchura, jenomže nařízené trestné střílení kličkou do forhendu neproměnil. A ke kýžené brance nepomohlo ani 34 vteřin ve dvojnásobné početní výhodě.

„Měli jsme i lepší chvilky – trestné střílení a přesilovku pět na tři, ale nevyužili jsme je. Bylo to za stavu 1:3, takže by nás to možná nakoplo a vrátilo do zápasu, ale nezvládli jsme to,“ smutní asistent trenéra. Nepříjemný zásah do šatny obstaral opět v nerovnovážném počtu hráčů na ledě Oliver Suni, jenž v čase 39:59 stanovil vedení svého týmu na 4:1.

Ve 43. minutě Samuel Chrenka opustil s trestem ve hře ledovou plochu, jeho spoluhráči dlouhé oslabení zvládli, ale skóre už se jim i přes střeleckou převahu korigovat nepovedlo. „Třetí třetina už byla trochu lepší, ale samozřejmě tam Finové i trochu polevili,“ ví Lobo.

Foto: Jari Mäki-Kuutti / Finnish Ice Hockey Association

V neděli devatenáctka odehraje poslední utkání už od 10:30 českého času. „Nezbývá nám než se z toho poučit. Musíme v neděli odvést maximum a v uvozovkách to nepodcenit jako tentokrát. Budeme chtít mnohem více zaměstnat jejich gólmana, protože jsme se k ničemu moc nedostali,“ uzavírá Richard Lobo.

FINSKO – ČESKO 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kapanen (Suni, Jämsen), 15. Suni (Myllymaa, Vilén), 22. Ervasti (Jurmo), 40. Suni (Myllymaa, Jämsen) – 18. Měchura (Chmelař).
Rozhodčí:
Österholm, Wuorenheimo – Rämö, Mäkinen.
Vyloučení:
3:5, navíc Chrenka (Česko) trest ve hře.
Využití:
3:0.
Střely na branku:
24:18 (11:2, 8:5, 5:11).
Diváci:
75.
Nejlepší hráči:
Konsta Kapanen – Adam Měchura.
Finsko:
Heloma – Suomi, Määttä, Vilén, Jurmo, Ervasti, Juusola, Pärsinen – Jämsen, Myllymaa, Kapanen – Suni, Juhola, Karvinen – Kaski, Koskela, Korhonen – Tenhovuori, Salminen, Ruusunen – Sandvik.
Česko: Čermák – Fajmon, Chvátal, Cubo, Srdínko, Vogel, Křepelka, Pelda – Chmelař, Měchura, Hauser – Marcel, Soukup, Vitouch – Frömel, Slavík, Brouček – Chrenka, Vopat, Krejsa – Sedláček. Trenér: Přerost.

Poslední zápas ve Vierumäki

Neděle 14. listopadu:
10:30 Finsko – Česko

Začátek je uveden v českém čase, ve Finsku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz