Devatenáctka s Šaldou či Škarkem, sestavou zahýbe juniorské finále

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

27. března 2018, 16:56

Martin Voltr

Nově se rodící reprezentační dvacítku čeká druhý domácí turnaj v řadě, hokejisté pod hlavičkou reprezentace do 19 let se po Hradci Králové představí v Hodoníně. Trenéři Varaďa, Vlach a Krátoška pozvali dva gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, nominace ale ještě počítá se změnami.

Nový fanshop

Oproti předešlému turnaji tentokrát reprezentační dres neoblečou Martin Nečas s Martinem Kautem, první jmenovaný bojuje s Kometou v extraligovém play off a druhý se zapojí do přípravy seniorské reprezentace. Znovu ale nebudou chybět další tahoun Ondřej Machala, střelecký objev Jakub Navrátil (na snímku), kladenský zadák Matyáš Zelingr i někteří další.

Stejně tak trenéři počítají s Jakubem Škarkem, jehož by měla Jihlava z barážových bojů uvolnit. Jeho pobočníkem v brankovišti bude Dominik Pavlát z Chomutova. O účasti řady jmen ale rozhodne teprve vývoj play off juniorské extraligy, jehož finalisté turnaj nestihnou.

To se může týkat plzeňských Kvasničky, Ereta, Poura a Josefa Roubala, libereckých Bednáře, Hrabíka a Chrtka, brněnských Mikysky a Nováka a hradeckého Gaspara. Na šanci tak mohou čekat i náhradníci.

Kdo se určitě v Hodoníně představí, to je obránce Radim Šalda. Účastník šampionátu dvacítek z přelomu roku má za sebou hodně plodnou první sezonu v quebecké lize, za Saint John Sea Dogs odehrál 62 zápasů s bilancí 10 branek a 31 asistencí a v klubové produktivitě skončil druhý za dalším Čechem Ostapem Safinem.

Reprezentanti se na jihu Moravy sejdou v úterý 3. dubna odpoledne. Turnaj zahájí v pátek proti Slovákům, v sobotu je čekají Rusové a v neděli Finové. Domácí tým hraje každý den od 18:30.

Nominace na turnaj v Hodoníně

Brankáři:
Jakub Škarek (Jihlava), Dominik Pavlát (Chomutov).

Obránci:
David Kvasnička (Plzeň), Jan Bednář (Liberec), Ondřej Buchtela (Chomutov), Michael Gaspar (Litoměřice), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Matyáš Zelingr (Kladno), Vratislav Kunst (Benátky nad Jizerou), Radim Šalda (Saint John, QMJHL).

Útočníci:
Petr Eret, Jakub Pour, Josef Roubal (všichni Plzeň), Kryštof Hrabík (Liberec), Ondřej Machala, Radim Toman, Jan Václavek (všichni Litoměřice), Matěj Novák (Kometa Brno), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou), Jakub Navrátil (Přerov), Ján Blaško (Vítkovice).

Náhradníci:

Brankáři: Adam Wolf (Litoměřice), Daniel Huf (Zlín). Obránci: Stanislav Dosek (České Budějovice), Jakub Muška (Hradec Králové), Ludvík Rutar (Olomouc), Lukáš Mareš, Matěj Vála (oba Jihlava), Jakub Jenáček (Zlín). Útočníci: Patrik Mašín, Martin Štohanzl (oba Hradec Králové), Josef Podlaha (Olomouc), Dan Przybyla (Frýdek-Místek), Filip Jirásek (Litoměřice), Viktor Martínek (Slavia Praha), Petr Chlán (Chomutov), Michal Machač (Pardubice).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenéři: Václav Varaďa a Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Kustod: Jan Vejvoda

Program turnaje

Pátek 6. dubna:
15:00 Rusko – Finsko
18:30 Česko – Slovensko

Sobota 7. dubna:
15:00 Finsko – Slovensko
18:30 Česko – Rusko

Neděle 8. dubna:
15:00 Slovensko – Rusko
18:30 Česko – Finsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz