Devatenáctka s Německem zklamala, zahraje si o stříbro

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jasným zklamáním dopadl pro české reprezentanty do 19 let třetí zápas na turnaji v Berlíně. Přestože i proti domácím Němcům měli znovu řadu šancí, tu jedinou proměnil David Vitouch a Češi prohráli 1:2.

Chance liga na Hokejka TV

Utkání trochu připomínalo to předešlé se Švýcarskem. Češi měli dobrý začátek, hráli aktivně, ovšem jejich střely nenacházely správný cíl a v desáté minutě je potrestal Fabjon Kuqi. Před přestávkou však v pravé chvíli vyrovnal David Vitouch.

Domácí výběr spíše vyčkával a dlouhou dobu se dalo říct, že co mu česká reprezentace sama nenabídla, to neměl. Jedna z chyb, která se zrodila už v útočném pásmu, bohužel vedla k rozdílové a později i vítězné brance.

Obránce totiž u mantinelu vystoupil proti kotouči, útočník ho ale nestihl vzadu nahradit a po ztrátě jeli Němci ve dvou na jednoho. Kevin Slezak se s ničím nerozpakoval, zvolil přímou střelu na druhý růžek branky Jana Škorpíka a trefil přesně.

„Dnes jsme odehráli velmi špatné utkání.“

Mladíci jako by pak už nenašli správné tempo, navíc od domácích nedostali od sedmé minuty žádnou další přesilovku, v níž by se mohli chytit. Některé slušné pozice v podobě samostatného úniku nebo nastřelené tyčky přesto měli, i na druhé straně pak za Škorpíkem zvonila tyč.

Národní tým v závěru nic nevytěžil ani ze hry bez brankáře a před Německem se musel překvapivě sklonit.

„Dnes jsme odehráli velmi špatné utkání. Opticky jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme si vytvářet vyložené gólové příležitosti ani přečíslení. V momentě, kdy jsme s k nim dostali, jsme naprosto selhali v koncovce,“ hodnotí upřímně hlavní trenér David Bruk.

Češi si tak mezi prsty nechali protéct šanci na turnajové prvenství, ale stále mají o co hrát. Pokud by v závěrečném sobotním duelu zdolali Švédy v základní hrací době, z Berlína by se vraceli s pěkným druhým místem. Naopak ale v krajním případě mohou ještě skončit i poslední.

NĚMECKO – ČESKO 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Kuqi (Detig, Schumacher), 35. Slezak – 19. Vitouch (Mužík, Hašek).
Rozhodčí: Becker, Simankov – Schewe, Paulick.
Vyloučení: 1:3.
Bez využití.
Nejlepší hráči:
Steven Raabe – David Vitouch.
Německo: Gähr – Länger, Zimmermann, Flade, Reich, Heyer, Raabe, Preto, Schmidt – Chrobot, Kuqi, Hodi – Nijenhuis, Lindner, Reisnecker – Broda, Schumacher, Detig – Bojarin, Vogt, Slezak. Trenér: Abstreiter.
Česko: Škorpík – Mlčák, Klikorka, Suhrada, Poizl, Klodner, Rutar, Žůrek – Mužík, Hašek, Vitouch – Rychlovský, Morong, Jindra – Pištěk, Přikryl, Brabenec – Křemen, Čížek, Křehlík – Bernat. Trenéři: Bruk a Přerost.

Švýcarsko – Finsko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Puhakka (Tieksola, Luoto), 28. Jurmo (Valkeejärvi), 44. Tuomisto (Tieksola), 50. Jurmo (Valkeejärvi, Nikkanen).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 4 2 1 0 1 20:10 8
2. Švédsko 3 2 0 0 1 14:10 6
3. Česko 3 1 0 1 1 7:7 4
4. Švýcarsko 3 1 0 0 2 4:9 3
5. Německo 3 1 0 0 2 7:16 3

Poslední den turnaje pěti zemí v Berlíně

Sobota 8. února:
13:00 Švédsko – Česko
16:30 Německo – Švýcarsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz