Devatenáctka přišla s Finy o vedení, v Hodoníně končí čtvrtá

Foto: Karel Švec, ČSLH

Ani v posledním utkání na turnaji čtyř zemí v Hodoníně neslavili hokejisté české devatenáctky vítězství. Nad Finskem po gólu Przybyly dlouho vedli, ale soupeř v úseku kolem druhé přestávky skóre otočil na konečných 3:1.

Nový fanshop

Finové byli už před utkáním jistými vítězi turnaje, první třetina možná i proto vyšla lépe českým reprezentantům. Střeleckou převahu 12:4 proměnil v otevírací gól Dan Przybyla, jenž v 16. minutě zakončil individuální průnik přesnou střelou.

Od té doby bohužel už domácí hokejisté mlčeli, naopak Suomi se díky Jonimu Ikonenovi dočkali vyrovnání z přesilovky minutu před druhou přestávkou. A pak jim patřil úvod třetí části. Ve 43. minutě zakončil přečíslení prudkou ranou Jesse Liuksiala, zanedlouho proměnil nařízené trestné střílení znovu Ikonen.

„Ten gól nás určitě trochu zaskočil. Udělali jsme hloupou chybu, že jsme posunuli hokejku. Hráč reprezentace musí vědět, že se to nemá. Branka nás srazila a pak už jsme jenom dotahovali,“ říká kapitán Radim Šalda.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Úplně stejně ale musely reprezentanty mrzet vlastní nevyužité přesilovky. Ve druhé třetině přitom hráli minutu a 59 sekund proti třem! „Samozřejmě to mrzí, ale my jsme se celý turnaj trápili se střelbou a ani v tomhle zápase jsme z přesilovky nedali gól,“ pokračuje Šalda, jenž byl na české straně vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

„Potřetí v turnaji jsme prohráli, ale objevovaly se tam dobré věci a trenér nás pochválil za výkon, i když z toho byla porážka,“ ohlíží se za výsledkem 1:3. Ten odsoudil svěřence Rostislava Vlacha k poslední příčce o bod za Slovenskem, Finové turnaj ovládli před Ruskem.

S takovým výsledkem pochopitelně nemůžou být čeští mladíci spokojení, i když se v Hodoníně ohrávala řada méně zkušených borců. „Výsledkově hodnotím turnaj negativně, získali jsme jenom jeden bod. Jinak myslím, že někteří kluci ukázali svůj potenciál a odvedli dobrou práci. Odjíždíme samozřejmě se zklamáním, že jsme tady nepředvedli víc,“ dodává jediný krajánek v aktuálním výběru devatenáctky.

Foto: Karel Švec, ČSLH

ČESKO – FINSKO 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Przybyla (Buchtela) – 39. Ikonen (Laaksonen, Ylönen), 43. Liuksiala (Ruotsi), 47. Ikonen.
Rozhodčí: Kika, Kubičík – Měkýš, Rampír.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 35:22 (12:4, 13:10, 10:8).
Diváci: 414.
Česko: Pavlát – Buchtela, Kvasnička, Jenáček, Šalda, Muška, Gaspar, Dosek, Rutar – Toman, Flynn, Machala – J. Roubal, Navrátil, Eret – Martínek, Václavek, Mašín – Chlán, Przybyla, Blaško. Trenéři: Vlach a Krátoška.
Finsko: Lindberg – Laaksonen, Isiguzo, Kinnunen, Särkisilta, Latvala, Luhanka, Haarti, Palojärvi – Ylönen, Ikonen, Jokinen – Puustinen, Maansaari, Nikkilä – Halme, Liuksiala, Ruotsi – Tammela, Aalto, Parkkati. Trenér: Ahokas.

SLOVENSKO – RUSKO 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Gregor (Magdolen), 32. Baláž (Juščák, Köver) – 7. Filin (Morozov, Šaškov), 16. Jaremčuk (Trišin), 33. Filin (Šaškov, Šen), 51. Starkov (Bicadze, Olšanskij).

Konečná tabulka turnaje v Hodoníně

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 3 3 0 0 0 9:4 9
2. Rusko 3 2 0 0 1 10:4 6
3. Slovensko 3 0 1 0 2 7:10 2
4. Česko 3 0 0 1 2 3:11 1

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz