Devatenáctka do finále neprošla. Velkou bitvu s Rusy ztratila v oslabeních

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

16. prosince 2018, 0:55

Martin Voltr

Stejně jako loni si čeští hokejisté do 19 let zahrají na turnaji World Junior A Challenge o bronz. Vyrovnané semifinále s Ruskem ztratili za stavu 1:1 ve třetí třetině, kdy inkasovali dva slepené góly z oslabení.

Jágr Chance liga

Ač přivezli Rusové nejmladší tým, základní skupinou prošli bez zaváhání. Češi jim chtěli vrátit porážku 2:4 ze samotného úvodu turnaje. Tentokrát je dvě třetiny drželi na uzdě, a to i díky brankáři Danielu Dvořákovi, který chytá ve velké formě.

Vedení po trefě Amirova vydrželo sborné jen chvilku, v závěru první třetiny vyrovnal přesilovkovou bombou od modré čáry Jan Štibingr. Slávistický obránce si první reprezentační trefu schoval na hodně důležitou chvíli.

Jenže početní výhody nakonec rozhodly zápas ve prospěch Rusů. Zkraje třetí části zužitkovali dvě v rozmezí dvou minut, Dvořáka prostřelili Nikolajev a Gutik. Češi pak zvýšili úsilí, dostali se k dlouhé power-play, ale v poslední minutě inkasovali z hole Amirova.

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

Východní rival se tak národnímu týmu pomstil za loňský výsledek bitvy o třetí místo a bude usilovat o svůj první triumf na World Junior A Challenge. Češi si stejně jako loni chtějí spravit chuť bronzem, už dnes od 20:00 SEČ je čeká čtvrtý zápas ve čtyřech dnech, a to proti týmu Kanada West. Rusové se o zlato utkají s Američany.

Svěřenci trenéra Davida Bruka dohrávají turnaj v kanadském Bonnyville bez útočníka Jana Kerna, který zamířil na kemp dvacítky před mistrovstvím světa.

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

RUSKO "18" – ČESKO "19" 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Amirov (Nikolajev, Šešin), 44. Nikolajev (Burenov, Podkolzin), 46. Gutik (Nikolajev), 60. Amirov (Šešin) – 20. Štibingr (Blümel).
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 38:29 (14:12, 13:7, 11:10).
Nejlepší hráči: Nikolaj Burenov – Otakar Šik.
Rusko: Askarov – Kňazev, Burenov, Čisťjakov, Ťuvilin, Byčkov, Rogov, Mironov – Podkolzin, Nikolajev, Gutik – Gordin, Abramov, Grošev – Amirov, Mingačev, Šešin – Serďuk, Tesanov, Lichačev. Trenéři: Filatov, Levickij, Mironov a Popov.
Česko: D. Dvořák – Aubrecht, Müller, Štibingr, Dajčar, Adámek, Malík – Rousek, Šik, Blümel – Bambula, J. Dvořák, Teplý – Sedlák, Střondala, Půček – Šír, Kropáček, Sklenář. Trenéři: Bruk, Vlach a Přerost.

USA – KANADA WEST 3:2 po prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Závěrečný program World Junior A Challenge

Neděle 16. prosince:
20:00 Kanada West – Česko, zápas o 3. místo

Pondělí 17. prosince:
00:00 finále Rusko – USA

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech, v Kanadě je o 8 hodin méně.

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz