Další program juniorů: Sezona vyvrcholí DHL Superpohárem

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

20. ledna 2020, 19:50

Martin Voltr

Na konci aktuálního týdne vyvrcholí turnaj O Pohár DHL, který už s jistotou vyhraje Hradec Králové. Elitním juniorským týmům ale sezona ještě neskončí. Završí ji totiž další turnaj s názvem DHL Superpohár.

O Kapku lepší hokej

Kompletní program nejvyšší juniorské soutěže je od září odložen, Česká republika tak letos v nejstarší mládežnické kategorii nepozná svého oficiálního mistra. Větší část sezony zabral náhradní turnaj O Pohár DHL. V něm už je dvě kola před koncem rozhodnuto o vítězi, hokejistech hradeckého Mountfieldu.

Po skončení turnaje bude následovat další, který nemá na ten předešlý žádnou vazbu. DHL Superpohár bude čítat dvě části – základní a play off.

V úvodní části bude 19 elitních juniorských mužstev rozděleno do skupin A–C po pěti týmech a D se čtyřmi týmy. Tentokrát však jen z části podle územního principu; nepotkají se například Plzeň s Karlovými Vary, Hradec Králové s Pardubicemi, Vítkovice s Třincem, Chomutov s Litvínovem nebo Liberec s Mladou Boleslaví.

Účastnici skupin A–C se utkají dvoukolově každý s každým (8 zápasů), ve skupině D pak tříkolově každý s každým (9 zápasů).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Celky z prvních dvou příček každé skupiny postoupí do play off, kde je čekají tři kola – čtvrtfinále, semifinále a finále, vždy na dvě vítězná utkání. Pro sestavení čtvrtfinálových dvojic platí, že nejlepší tým z prvních míst vyzve nejhorší tým z druhých míst atd.; i v semifinále se střetnou postoupivší tým s nejlepší bilancí ze základní části s tím nejslabším a zbylé dva spolu.

První a třetí zápasy sérií se odehrají na hřišti výše nasazených družstev, druhé pak na hřišti níže nasazených. Jen v případě účasti Salcburku bude hostit první zápas této série hůře postavený tým, druhý a třetí pak lépe postavený, aby se eliminovalo cestování před případným rozhodujícím duelem.

Vítěz finále bude prohlášen vítězem DHL Superpoháru.

Složení skupin základní části

Skupina A

Rytíři Kladno, HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Sparta Praha, HC Slavia Praha

Skupina B

Piráti Chomutov, HC Škoda Plzeň, EC Red Bull Salcburk, HC Motor České Budějovice, BK Mladá Boleslav

Skupina C

HC Olomouc, HC Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK

Skupina D

HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín

Rozpis utkání přineseme později.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz