Další letenky pro Česko. Na OH mládeže pojedou i Šapovaliv či Bartáková

Foto: Martin Voltr / Ronald Hansel

Seznam českých účastníků lednových Olympijských her mládeže v Lausanne se postupně rozšiřuje. Na základě výsledků dovednostní soutěže už mají letenku jistou tři hokejisté a čtyři hokejistky!

HokejkaSHOPvanoce

Tradičním bodem hokejového programu na třetí zimní mládežnické olympiádě, která se ve švýcarském Lausanne a okolí koná od 9. do 22. ledna 2020, budou klasické turnaje v jeho druhé polovině. Česko do nich vyšle dívčí reprezentaci U16, která bude obhajovat stříbrné medaile.

V první části olympiády ale najdou své místo zbrusu nové turnaje v „minihokeji“ tři na tři, do nichž nastoupí smíšená družstva. Hráči a hráčky se do nich kvalifikovali na základě výsledků dovednostní soutěže Skills Challenge, pořadané v každé zemi zvlášť, ale všude se stejnými parametry.

Proto teď organizátoři sestavili žebříček všech výsledků a přisoudili Česku další účastnická místa. V chlapecké části se k vítězovi národní kvalifikace, Šimonu Slavíčkovi z pražské Slavie, přidali Matyáš Šapovaliv z Kladna a Dominik Pavlata z Pardubic.

Šapovaliv zaostal za Slavíčkovým časem (28,39 sekundy) jen o osm setin vteřiny (28,47), Pavlata (29,03) uzavřel první dvacítku celkového hodnocení. Perličkou je, že všechny tři Čechy předčil jiný hráč z naší extraligy dorostu: Na olympiádu pojede i bulharský obránce pražské Sparty Nino Tomov (28,30).

Dívčí turnaj bude mít ještě větší české zastoupení. Vítězka a současná kapitánka nejmladší reprezentace Andrea Trnková z Chocně byla díky chytrému řešení v závěru Skills Challenge vůbec druhou nejrychlejší na celém světě, s časem 30,56 předčila i spoustu kluků!

Kompletní pořadí Skills Challenge: chlapci », dívky »

Na čas se kvalifikovaly ještě tři její spoluhráčky – Barbora Bartáková z Příbrami (33,64), Zuzana Trnková z Třebíče (35,56) a Markéta Mazancová, která rovněž hraje za Příbram (35,90).

Turnaj tři na tři se bude v Lausanne hrát od 10. do 15. ledna. Ani sedm českých jmen však není konečných. Do Švýcarska totiž poletí ještě jeden brankář či brankářka.

Andrea Trnková

Andrea Trnková | Foto: Martin Voltr

Šimon Slavíček

Šimon Slavíček | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Barbora Bartáková

Barbora Bartáková | Foto: Martin Voltr

Matyáš Šapovaliv

Matyáš Šapovaliv | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zuzana Trnková

Zuzana Trnková | Foto: Martin Voltr

Dominik Pavlata

Dominik Pavlata | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Markéta Mazancová

Markéta Mazancová | Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz