Další krásné gesto. Samozřejmost, říká Chlubna o odvolaném faulu

O odvolaném vyloučení v podání třineckého juniora Filipa Ciencialy už byla řeč, ale ve čtvrtečním kole DHL Superpoháru došlo ještě na jedno gesto fair play. Blýsknul se jím zkušený útočník jihlavské Dukly Tomáš Chlubna!

Chance liga na Hokejka TV

Jihlava sehrála bláznivý zápas s Hradcem Králové, vítězem předešlého turnaje O Pohár DHL. Ačkoli po deseti minutách prohrávala 0:4, zvládla brzy vyrovnat a nakonec zvítězila 6:5 v prodloužení.

Když ještě Mountfield zkraje třetí třetiny znovu vedl, Tomáš Chlubna mířil z obranného pásma do útoku. Zezadu ho hokejkou atakoval Martin Janda a Chlubna se na modré čáře poroučel k ledu. Hlavní sudí Jiří Ondráček chtěl Jandu poslat na trestnou lavici, nakonec však na vyloučení nedošlo.

„Vyvážel jsem puk zpoza brány a ve středním pásmu jsem zakopl sám. Rozhodčí řekl, že mě podrazil hráč zezadu, ale tak to nebylo. Tak jsem to odvolal,“ popisuje tahoun Dukly zmiňovaný okamžik, který všichni na stadionu kvitovali.

„Protihráč mi poděkoval, že to bylo gesto fair play. Myslím, že i střídačka a trenéři to vzali dobře, pochválili mě,“ líčí kapitán reprezentační osmnáctky. „Byla to samozřejmost. Sice jsme prohrávali a Hradec jsou konkurenti, ale nad tím jsem vůbec nepřemýšlel.“

Krásné gesto se nakonec Chlubnovi vrátilo. Jihlava totiž zanedlouho vyrovnala a právě posila z prvoligového A-týmu završila velký obrat 21 sekund před koncem prodloužení.

Coby původní outsider skupiny C tak mají mladíci z Vysočiny dobře nakročeno do play off! „Myslím, že bychom mohli udělat úspěch. Tým máme hodně semknutý a dokáže porážet všechny, právě i Hradec, který vyhrál ten pohár,“ dodává jihlavský sympaťák.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz