Další česká radost za mořem. Pokorný je šampionem NAHL

Foto: Instagram Štěpána Pokorného

Minulý týden slavil titul v kanadské QMJHL Jakub Lauko, nyní získal za mořem týmovou trofej i jeho méně známý vrstevník. Kolínský odchovanec Štěpán Pokorný (na fotce uprostřed) vyhrál nižší soutěž North American Hockey League.

HokejkaTV

NAHL je druhou nejvyšší juniorskou soutěží ve Spojených státech, zaměřuje se na výchovu mladíků pro přechod na univerzity a spolupracuje s USHL, do níž míří ti nejtalentovanější hráči.

Přestože liga nemá takovou úroveň jako nejvyšší severoamerické soutěže, i z ní se už řada hokejistů dostala do NHL. Kromě hvězd jako Jimmy Howard, Patrick Kane či Phil Kessel, kteří si ji zahráli jen v rámci rozvojového programu USNTDP, to byli například Ben Bishop, Connor Hellebuyck, Thomas Vanek či Andrej Šustr.

Štěpán Pokorný

Štěpán Pokorný | Foto: aberdeenwings.com

V jejich stopách by rád šel i Štěpán Pokorný. Odchovanec Kolína ročníku 2000 byl v sezoně 2015/16 tahounem mladšího dorostu Hradce Králové a odehrál deset zápasů za reprezentaci do 16 let s bilancí 2+4. Vzápětí se rozhodl pro odchod do zámoří, kde se na výsluní prokousává skrz nižší soutěže. Předloni ještě dvakrát naskočil i za českou osmnáctku.

Právě letošní sezona pro něj může být zlomová – s týmem Aberdeen Wings získal Robertson Cup pro šampiony NAHL.

Pokorný si v 59 utkáních připsal 54 bodů (25+29), ve 12 zápasech play off přidal devět bodů (1+8). Za své výkony byl zvolen do druhého all-star týmu nováčků soutěže, vzápětí se stal českou jedničkou draftu USHL, kde si ho ve druhém kole ze 17. příčky vybrali Madison Capitals. Zároveň byl přijat i na Ferris State University a od sezony 2020/21 bude hrát nejvyšší divizi NCAA.

Z dalších českých hokejistů letos v NAHL působili Ondřej Trejbal, Tomáš Vochozka, Jakub Sirota či Josef Myšák, mezi nejlepší hráče soutěže patřil Slovák Samuel Solenský, jenž hokejově vyrůstal v Liberci.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Best feeling ever with the best group of guys !! #nattychamps #thatwillhappen

Příspěvek sdílený stepan pokorny (@stepan_pokorny18),Kvě 16, 2019 v 11:17 PDT

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz