Čtvrtí Piráti: Štve nás to, chtěli jsme placku, přiznává Zeman

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Chomutova patřili k největšímu překvapení v uplynulém ročníku DHL Extraligy, jelikož se z horší skupiny o pořadí na 13.–24. místě jako jediný tým probojoval do play off. Ve čtvrtfinále si poradili s pražskou Slavií a následně podlehli budoucím mistrům z Třince, a to i kvůli salmonelové patálii v hlavním týmu Chomutova.

HokejkaTV

Piráti skončili čtvrtí, protože z poražených semifinalistů byli hůře nasazenými. Bronz brali plzeňští indiáni, kteří nestačili na Spartu. „I když byly nějaké špatné chvíle, byla to parádní sezona. Čtvrté místo je super. Štve nás, že nemáme placku, ale postupem času bude i čtvrté místo určitě úspěch,“ nezastírá Denis Zeman.

Cesta do vyřazovacích bojů se pro mladíky z Podkrušnohoří nevyvíjela jednoduše, a to také kvůli prvotnímu zklamání ze základní skupiny, ve které mezi lepší trojku neproklouzli. „V kabině jsme se pořád podporovali, byla dobrá nálada a věřili jsme, že uděláme play off, což se nakonec povedlo,“ uvádí.

Do čtyřčlenné skupiny o účast v play off vstoupili Piráti neočekávaně výborně, jelikož si v úvodním kole vyšlápli na favorita z Vítkovic a následně porazili i České Budějovice s Litvínovem. „Nemáme nějakého výborného hráče, uhráli jsme to jenom na dobrou partu, ve které jsme si se spoluhráči výborně sedli. Tak daleko jsme se dostali jenom týmovým výkonem,“ podotýká osmnáctiletý zadák.

Ve středu 20. března se začala psát maratonská jízda chomutovských juniorů, kteří během následujících osmi dnů odehráli šest duelů – čtyři čtvrtfinále v DHL Extralize a dva souboje ve skupině o umístění Tipsport extraligy. Ani mezi dospělými se mladíci neztratili, jelikož Energii přetlačili po nájezdech, což jim ve finále pomohlo do rozběhnuté série se Slavií.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Nakoplo nás to a semkli jsme se. Řekli jsme si, že ukážeme lidem, jak máme natrénováno a že zvládneme hrát v áčku i v juniorce,“ prozrazuje Zeman, jenž si pochvaluje i letní přípravu, která na úctyhodné šňůře měla značný podíl.

„Měli jsme výbornou suchou přípravu, takže první čtyři zápasy jsme zvládli v pohodě. Se Slavií jsme hráli výborně, i když se hrála asi tři prodloužení. Zvládli jsme to. Pak s Třincem, když jsme hráli skoro jenom na dvě lajny, síly docházely. Vydali jsme se,“ připojuje chomutovský rodák.

„Vypadli jsme s mistrem, to si můžeme říct, ale útěcha to není. O třetí místo bych si radši zahrál.“

Semifinálovou sérii s Oceláři zahájili Piráti domácí prohrou, kterou pak na ledě soupeře neodčinili. „Doma jsme na ně měli, kdybychom dali dva nebo tři góly, zvládli bychom to. V Třinci už jsme na ně na malé hale neměli. Myslím, že na nás přišla únava z porce zápasů, které jsme odehráli. Pak se na nás podepsal i autobus, ale nemůžeme se na nic vymlouvat,“ připomíná fakt, že začátek druhého střetnutí byl kvůli poruše chomutovského autobusu o hodinu posunut, i přesto ale Piráti rozcvičku nebo rozbruslení nestihli. 

I po vypadnutí měli svěřenci Davida Kočího a Jana Šťastného šanci na bronz, který však uzmula Plzeň, a Chomutovští tak skončili na nepopulární čtvrté příčce. „Vypadli jsme s mistrem, to si můžeme říct, ale útěcha to není. O třetí místo bych si radši zahrál, protože mi to přijde vůči nám takové nespravedlivé,“ říká Denis Zeman.

Situace byla následující – postup Plzně znamenal bronz pro Chomutov, v případě postupu Sparty připadlo třetí místo indiánům. „Zápas jsem sledoval, vypadalo to, že medaili mít budeme, ale Sparta v nějaké 59. minutě vyrovnala, a nakonec vyhrála po nájezdech. Byl jsem hodně naštvaný,“ přiznává.

Junioři Sparty slaví finále! Postup trefil v nájezdech Pšenička»

Jako obránce ročníku 2000 bude moci Zeman ještě v příštím roce nastupovat v juniorské kategorii, jenomže po zkušenosti mezi tuzemskou elitou nebo v první lize by rád udělal důležitý posun v kariéře. „Určitě bych se chtěl dostat do kádru áčka. Ať už to bude první liga nebo extraliga, ve kterou věřím. Chtěl bych hrát seniorský hokej, ale kdybych měl zůstat v juniorce, nevadilo by mi to. Prostě chci odehrát co nejvíce zápasů a je jedno kde. Všechno bude na trenérech, kteří rozhodnou podle situace,“ uvědomuje si.

Jako rodák a také odchovanec chomutovského hokeje zatím zaječí úmysly nemá, a to i kvůli studiu na gymnáziu. „Příští sezonu chci hrát v Chomutově. Mám to tady rád, bydlím tu a mám tu ještě jeden rok školu. Na devadesát procent zůstanu,“ uzavírá Denis Zeman.

Foto: Roman Dušek, piratichomutov.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz