Čtvrté místo je skvělé, chtěli jsme ale vyhrát víc zápasů, uvedl Bruk

Foto: Karel Švec, cslh.cz

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Před turnajem by byla reprezentační osmnáctka se čtvrtým místem spokojená, po prohře 2:5 se Švédskem v bitvě o bronz ale bylo na hráčích vidět nemalé zklamání.

Nový fanshop

„Na bronz jsme si klidně mohli sáhnout. Švédy jsme mohli porazit, měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme je," mrzí Karla Pláška, se čtyřmi góly nejlepšího českého střelce na mistrovství světa.

Daniel Dvořák, který nahradil v brance zraněného Lukáše Dostála, to vidí podobně: „Kdyby nám před turnajem někdo řekl, že budeme čtvrtí, tak bychom za to byli určitě rádi. Přece jen být v nejlepší čtyřce na světě je super. Teď nás to ale hodně mrzí, protože si myslíme, že jsme měli ještě na víc."

Že nastoupí do utkání o bronz, se Dvořák definitivně dozvěděl ráno. „Ukázalo se, že zranění Lukáše pořád bolí. Během semifinále říkal, že ho to tahá. A na konci utkání už to prý bolelo dost. Až potom jsem začal počítat s tím, že bych si na turnaji ještě mohl zachytat," přiblížil Dvořák.

Ohlas útočníka Michala Kvasnici

Češi zaspali úvod zápasu a po devíti minutách prohrávali 0:2. Po zbytek utkání už jen dotahovali, srážela je oslabení. „Švédové dali tři branky v přesilovkách. Znovu se ozvala stará bolest, kterou máme po celý turnaj a vlastně i po celou sezonu – zbytečné a nevynucené fauly v útočném nebo středním pásmu," zklamalo trenéra Davida Bruka. 

Zároveň si myslí, že Švédové předvedli lepší výkon než Američané v semifinále. „Nebylo to utkání hratelnější než proti Americe. Teď po utkání mám pocit, že Švédové měli hru pod větší kontrolou než Amerika. Vnímám to tak, že s Amerikou jsme měli větší šanci uspět."

Češi na turnaji vyhráli dva ze sedmi zápasů (s Francií a s Kanadou), přesto končí na výborném čtvrtém místě. Kanada s Ruskem, hokejové velmoci, přitom skončily už ve čtvrtfinále. „Jsme spokojení s umístěním. Čtvrté místo je skvělé. Na druhou stranu jsme si představovali, že na turnaji vyhrajeme více utkání," uzavírá Bruk.

Ohlas útočníka Karla Pláška

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz