Cinkne to po čtyřech letech? Češi hrají na MS 18 o bronz se Švédskem

Foto: iihf.com

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Juniory čeká poslední zápas sezony – a budou v něm bojovat o bronzovou medaili z mistrovství světa. Utkání se Švédskem začne ve 12:30 SEČ.

Nový fanshop

Zatímco Česko v semifinále nestačilo na USA (1:4), Švédové nepřešli přes Finy (0:2). V utkání se jim navíc zranila největší hvězda týmu Adam Boqvist. Obránce, který by mohl na letošním draftu do NHL skončit v první desítce, má podle všeho otřes mozku, a tak nezasáhne ani do boje o bronz. 

Švédská obrana má ale i jiné persóny: třeba Tobiase Björnfota, Adama Ginninga nebo Nilse Lundkvista. V útoku je nejvíce vidět Jonatan Berggren, s devíti body nejproduktivnější hráč Tre Kronor.

„Mají výborné beky. Musíme se na ně dobře připravit a hlavně si pořádně odpočinout, protože to bude hodně bruslařský zápas," říkal po prohře s Američany útočník Adam Gajarský. „Švédové mají skvělé mužstvo, ale věřím, že s naší urputností a týmovostí to můžeme zvládnout," doplnil Jan Jeník.

Největší oporou českého týmu je Lukáš Dostál. „Chytá výborně, vždycky podrží. Bude to o pár gólech," myslí si proto Jeník. A zároveň věří, že ruské publikum bude opět přát Čechům, tak jako v semifinále proti USA. „Hrozně v to doufáme, protože je to strašně příjemné a je to znát."

„Nemáme se na co šetřit, je to náš poslední zápas v sezoně, takže do toho musíme jít naplno."

Česko má dosud z MS 18 čtyři medaile: tři bronzové (2002, 2004, 2006) a jednu stříbrnou (2014). A teď se popere o další. „Jsme na mistrovství světa, hrajeme o bronzovou medaili. Věřím tomu, že hráči do zápasu vstoupí koncentrovaně a vydají ze sebe poslední zbytky sil. Uvidíme, jestli to bude stačit," říká trenér David Bruk.

„Pro nás to bude malé finále. Určitě chceme placku," hlásí kapitán Libor Zábranský. „Oproti zámořským mužstvům to bude asi o něco bruslivější hokej. Budou lítat po celém hřišti. Navíc jsou technicky super vybavení. Nebude to nic lehkého. Musíme hrát jako proti Kanadě. Nemáme se na co šetřit, je to náš poslední zápas v sezoně, takže do toho musíme jít naplno."

Dosavadní výsledky Švédska na turnaji

Švédsko – Švýcarsko 3:1
Švédsko – Bělorusko 4:3
Švédsko – USA 3:1
Švédsko – Kanada 2:3pr.
Švédsko – Slovensko 6:1
Švédsko – Finsko 0:2

Nejproduktivnější hráči Švédska

1. Jonatan Berggren, 9 b
2. Adam Boqvist, 6 b
3. Lukas Wernblom, 5 b
4. Nikola Pašić, 4 b
5. David Gustaffson, 4 b

Předchozí výsledky Švédska na MS 18

2017: 4. místo
2016: 2. místo
2015: 8. místo
2014: 4. místo
2013: 5. místo

Celkově za 19 ročníků: 0x zlato, 5x stříbro a 3x bronz.

Další program MS do 18 let

Neděle 29. dubna:
12:30 Švédsko – Česko (zápas o 3. místo, Čeljabinsk)
16:30 Finsko – USA (finále, Čeljabinsk)

Poznámka: Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech. V Čeljabinsku a Magnitogorsku je o tři hodiny víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz