Chlubna prodloužil s Duklou. Může ale odejít do Kanady

Foto: Markéta Křižová, hcdukla.cz

Nejmladší z pevných článků jihlavského kádru bude v Dukle pokračovat. Osmnáctiletý útočník Tomáš Chlubna podepsal na Vysočině novou jednoletou smlouvu.

Aplikace Tipsport extraligy

Chlubna si musí dál počkat, zda projde letošním draftem NHL. Dostalo se na něj prozatím alespoň v CHL Import Draftu, kde si ho jako 18. v pořadí vybral tým Red Deer Rebels z Western Hockey League. Právě tam se měly ubírat jeho další kroky, vlivem koronavirové krize ale zatím musí zůstat doma.

V Jihlavě absolvoval kompletní letní přípravu a vyrazil i na led, nyní zvolil očekávaný krok: Se svým mateřským klubem podepsal novou smlouvu.

To ale nutně neznamená, že bude Chance ligu hrát celou následující sezonu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Tomáš podepsal nový kontrakt na rok. Smlouva obsahuje ustanovení, že může odejít v průběhu sezony do klubu Red Deer Rebels, jenž ho draftoval a který hraje kanadskou juniorskou soutěž Western Hockey League,“ uvedl jednatel Dukly Bedřich Ščerban pro klubové stránky.

Tomáš Chlubna zatím na domácí scéně jiný dres než ten jihlavský neoblékal. V loňském, premiérovém ročníku mezi dospělými odehrál 43 zápasů Chance ligy s bilancí 6 gólů a 10 nahrávek. Krátce vypomohl i juniorce (6 / 4+4), za níž by ještě mohl dvě sezony hrát.

Na reprezentační scéně byl Chlubna nejproduktivnějším hráčem ročníku 2002 ve výběrech U16, U17 i U18, celkem nasbíral v 67 duelech vynikajících 65 bodů (28+37). Od loňského odchodu dalších opor do zámoří vedl tým jako kapitán.

Letos načal ročník i s českou dvacítkou, ze soustředění v Rokycanech se však na první zápasovou akci do Brna neprobojoval.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz