Český hokej v září rozeslal nejmenším výstroj za 7,7 milionu

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nejmenší hokejisté a hokejistky ve 158 klubech obdrželi v září 2020 od Českého hokeje bezplatnou výstroj v hodnotě 7,7 milionu Kč.

Aplikace Tipsport extraligy

Přibližně 72,2 % zásilky tvoří výstroj pro hráče, 24,4 % výstroj pro brankáře a 3,4 % různé tréninkové pomůcky.

V rámci projektu „Výstroj pro nejmenší“ rozeslal Český hokej od roku 2010, kdy byl zahájen, klubům bezplatnou hokejovou výstroj v souhrnné hodnotě 95,6 milionu Kč. Počet klubů, které jsou jejími příjemci, vzrostl z původních 92 na 158.

Pravidelných Týdnů hokeje se od roku 2015 zúčastnilo téměř 30 000 dětí, z nichž zhruba 5 000 se v klubech registrovalo a začalo působit v přípravkách.

„Projekty jako Týden hokeje, Pojď hrát hokej nebo Výstroj pro nejmenší významně přispěly k tomu, že počty nově registrovaných dětí vzrostly za posledních pět let téměř o polovinu a počet klubů, které začaly obsazovat soutěže mladších žáků, se téměř ztrojnásobil,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Jsem rád, že v programech umožňujících snížit nároky na rodinné rozpočty a zpřístupňujících náš sport sociálně slabším rodinám dokážeme pokračovat i v současné velmi složité ekonomické situaci,“ doplnil Král.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz