Česká jednička draftu má v kapse tříletou smlouvu! Zadina se upsal Detroitu

Útočník Filip Zadina podepsal s Detroit Red Wings, kteří si jej vybrali z celkového šestého místa letošního draftu NHL, tříletou nováčkovskou smlouvu. Zadina se tak dočkal jen dva dny poté, co dostal první kontrakt v nejlepší lize světa i Martin Kaut, jehož si vybrali Colorado Avalanche.

Jágr Chance liga

Tříletá smlouva zajistí pardubickému rodákovi průměrní sezonní plat 925 tisíc dolarů.

"Chci vyjádřit obrovské poděkování mojí rodině, agentům a zejména mým spoluhráčům. Bez vás bych v organizaci Detroit Red Wings nebyl. Je pro mě obrovská pocta dostat tuhle příležitost, nemůžu se následující sezony dočkat. Díky, Detroite!" napsal Filip Zadina na svůj twitterový účet chvíli poté, co podškrábl svoji první smlouvu v NHL.

Zadinu vystoupal na pódium letošního draftu NHL v Dallasu jako šestý, i když se mu v prognózách v průběhu sezony předpovídalo i vyšší umístění. 

Zadina je tak v pořadí už třetím českým hráčem z celkových jedenácti letos draftovaných, který podepsal nováčkovský kontrakt. Nejprve se upsal New York Islanders brankář Jakub Škarek, celkové číslo 72 letošního draftu, o den později na něj navázal Martin Kaut, jenž šel stejně jako Zadina na řadu už v prvním kole, konkrétně ze 16. místa si jej vybrali Colorado Avalanche. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz