Céčko a pak pozvánka do dvacítky. Už se nemůžu dočkat, říká Gaspar

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pravidelně naskakuje za mládežnické reprezentace, letní turnaj devatenáctky pro něj byl ale přece jen speciální. Michael Gaspar připnul na dres kapitánské céčko a v roli lídra kabiny dovedl Česko na Summer Hockey Challenge až ke stříbrné pozici. Za to si vysloužil i první nominaci do dvacítky.

Nový fanshop

Michale, s devatenáctkou jste v červenci slavili stříbrný úspěch na Summer Hockey Challenge. Jak jste si turnaj užil?
Užil jsem si ho moc, měli jsme výbornou partu a všichni jsme si sedli. S většinou kluků jsem se znal už z předešlých akcí, teď nás ještě doplnili ti mladší. Všechno bylo v pohodě, včetně výsledku, ten se nám taky docela povedl.

Ve své reprezentační kariéře jste premiérově oblékl dres s kapitánským céčkem. Kdy jste se o své nové roli dozvěděl?
Poprvé někdy od žákovských let jsem byl kapitánem, dozvěděl jsem se to na videu před prvním zápasem. Trenéři nám řekli, že spolu s asistenty Honzou Kalusem a Ráďou Tomanem máme udělat rozcvičku.

Nebylo pro vás trochu svazující, že jste do zápasů nastupoval coby lídr kabiny?
Snažil jsem se moc si to nepřipouštět, možná trochu jsem byl nervóznější. Ale že bych byl nějak pod tlakem, to ne, snažil jsem se hrát pořád stejně.

Myslíte, že projevená důvěra od trenérů ukazuje vaši silnou pozici v reprezentaci?
To nevím. Byl bych rád, kdyby to tak bylo, ale to je na trenérech. Zatím je to pořád příprava a zkouší se různé varianty.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V Curychu jste dvakrát vyhráli a jednou prohráli na nájezdy. Byl jste s týmovými výkony spokojený?
Se Slováky jsme všichni hráli po delší době první zápas, ze začátku byla hra trochu nervóznější. Možná i proto byl výsledek takový, jaký byl. Ale postupně si přes turnaj sestava sedla a začali jsme dodržovat systém, který jsme měli od trenérů daný. Myslím, že zbylá dvě utkání jsme odehráli dobře.

Potkal jste se v kabině s někým, na koho jste se vyloženě těšil?
Dlouho jsem neviděl Matese Nováka, s tím se bavím asi nejvíc. Těšil jsem se na něj, protože jsme se dlouho neviděli.

Svými výkony jste si vysloužil premiérovou nominaci do reprezentace dvacetiletých. Trenér Bruk vás asi juniorským koučům pochválil, že?
Asi jo, vypadá to tak (usmívá se). Ale těžko říct, co si říkají trenéři mezi sebou.

Na kontě už máte starty v mládežnických reprezentacích, zkušenosti máte i se seniorským hokejem. Jaké tempo ale podle vás budou mít mezinárodní zápasy dvacítky?
Těžko říct. Co jsem teď byl na devatenáctce, bylo to něco mezi juniorskou extraligou a dospělým hokejem. Myslím, že dvacítka bude obdobná, i když určitě s vyšším tempem. Moc se těším, budou to pro mě první zápasy za dvacítku. Znám tam i některé kluky, takže se těším i na ně. Nemůžu se dočkat.

Na turnaji čtyř se potkáte s Finskem, Švédskem a Ruskem. Budou mít i proto duely zase o něco kvalitnější rozměr?
Určitě. Když jsem hrál turnaje čtyř za mladší reprezentační kategorie, byly vždycky kvalitní. Z tohohle pohledu budou soupeři asi na vyšší úrovni, než byli teď s devatenáctkou ve Švýcarsku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Je pro vás motivací do sezony a dalších reprezentačních akcí i blížící se juniorské mistrovství světa?
Samozřejmě se pokusím ukázat se v co nejlepším světle, ale uvidíme. Sezona je ještě dlouhá, do mistrovství zbývá pořád hodně času.

Není pro vás léto trochu hektické? Musíte zvládat klubovou přípravu, k tomu reprezentační akce dvou kategorií…
Je toho dost, ale nejsem určitě sám, komu se přes červenec a srpen nahromadilo tolik věcí. Beru to jenom pozitivně, příprava alespoň není stereotypní. Je to takové příjemné oživení.

Po turnaji vás čeká první kompletní sezona mezi dospělými. Bude pro vás vzhledem k přechodu z extraligy juniorů zlomová?
Nejspíš ano, budu poprvé celou sezonu v seniorském hokeji. Minulý rok jsem nastupoval i za juniorku, teď už budu hrát jen za dospělé. Bude to zase něco jiného, ale těším se. Měl bych být spolu s dalšími mladými kluky na hostování v Litoměřicích. Tak mi to říkali v Hradci, kde mám aktuálně smlouvu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz