Bruk začne v Curychu, juniorskou zálohu čeká Summer Hockey Challenge

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

4. července 2018, 8:13

Martin Voltr

Hlavní adepty na letošní mistrovství světa do 20 let čekají akce v Brně a ve Finsku, pro další hráče z širšího okruhu je znovu připravená reprezentační devatenáctka. Její program odstartuje tradičním turnajem Summer Hockey Challenge, který letos hostí švýcarský Curych.

Jágr Chance liga

V národním týmu do 19 let budou do konce kalendářního roku, a tedy do šampionátu dvacítek, nastupovat hokejisté ročníků 1999 a 2000. Vrcholem jakéhosi reprezentačního mezistupně bude prosincový turnaj World Junior A Challenge v Kanadě, ani zbytek kalendáře by neměl projít změnami.

Nominaci na první akci si vysloužili z větší části starší hokejisté. Celkem osm hráčů si předtím zahraje i za dvacítku v Brně proti Švýcarům – brankář Lukáš Dostál, obránci Ondřej Buchtela, Jan Bednář a Tomáš Dajčar, útočníci Jakub Pour, Karel Plášek, Petr Čajka (na snímku) a Matěj Blümel. Ve výběru jsou čtyři krajánci.

A když už jsme u hráčů ze zahraničí: Mezi náhradníky figurují zajímavá jména chomutovského Jana Svobody, jenž strávil uplynulý ročník v juniorce Kunlunu Red Star, a kladenského odchovance Adama Kalaje, který se chystá na druhou sezonu ve finském TUTO Hockey.

Turnaj bude prvním pro dosavadního kouče osmnáctky Davida Bruka, jemuž budou asistovat Rostislav Vlach a Miroslav Přerost. Náhodné tak není umístění přípravného kempu do Litoměřic, kde se mladíci budou chystat od soboty 21. července čtyři dny.

Po přejezdu do Curychu je čeká obvyklá porce tří utkání v řadě. Startují ve čtvrtek 26. července proti Slovákům, druhý den je čekají Němci a na závěr domácí Švýcaři. Loňský výběr skončil na slovenském Summer Hockey Challenge druhý za Švýcarskem.

Nominace týmu U19

Brankáři:
Dominik Pavlát (Chomutov), Lukáš Dostál (Kometa Brno).

Obránci:
Ondřej Buchtela (Chomutov), Jan Bednář (Liberec), Michael Gaspar (Hradec Králové), Jan Dluhoš (Zlín), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Josef Myšák (Austin, NAHL), František Klejna (Karlovy Vary).

Útočníci:
Karel Plášek, Vojtěch Střondala (oba Kometa Brno), Ondřej Chrtek (Liberec), Jaroslav Dvořák, Filip Jirásek (oba Hradec Králové), Jan Václavek (Zlín), Michal Kvasnica (Třinec), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Petr Eret, Jakub Pour (Plzeň), Matěj Blümel (University of Connecticut, NCAA), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko).

Náhradníci:

Brankáři: Daniel Dvořák (Hradec Králové), Kristián Kolář (Plzeň), Tomáš Vlk (Pardubice). Obránci: Jakub Muška, Mikuláš Pohl (oba Hradec Králové), Filip Bernáth (Karlovy Vary), Jakub Adámek (Třinec), Vratislav Kunst (Liberec). Útočníci: Jan Kalus, Dan Przybyla (oba Třinec), Matěj Novák, Adam Gajarský (oba Kometa Brno), Adam Kalaj (TUTO Hockey, Finsko), Radim Toman (Vítkovice), Jan Svoboda (Kunlun Junior, MHL).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistenti trenéra: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost
Trenér brankářů a videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Hospodář: Jiří Šrámek

Program Summer Hockey Challenge (Curych)

Čtvrtek 26. července:
15:30 Česko – Slovensko
19:30 Švýcarsko – Německo

Pátek 27. července:
15:30 Německo – Česko
19:30 Slovensko – Švýcarsko

Sobota 28. července:
11:30 Německo – Slovensko
15:30 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz