Bruk o premiéře devatenáctky: Výsledky jsou fajn, kluci hráli odpovědně

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Premiérovou akci nové sezony má za sebou reprezentační devatenáctka. A byla povedená. Na turnaji Summer Hockey Challenge ve švýcarském Curychu měli Češi nejmladší výběr, přesto sahali po celkovém prvenství. "Výsledky jsou fajn, potěšily nás i nadstandardní výkony některých hráčů. Kluci hráli disciplinovaně a odpovědně," chválí hlavní trenér David Bruk.

Plekanec Chance liga

Ani ne týden před akcí přitom kouč ještě neměl pohromadě kádr. Původní nominace doznala mnoha změn: někteří junioři povýšili do dvacítky, další se omluvili ze zdravotních či jiných příčin. Příležitost dostali náhradníci – a výběr devatenáctiletých odmakal v Curychu povedený turnaj.

Češi zahájili proti Slovákům, jejich kouč Bokroš nasadil téměř kompletní sestavu i se zámořskými krajánky. "Byl to vyrovnaný zápas. Dvakrát jsme prohrávali a dvakrát vedli. V závěru jsme neudrželi náskok, rozhodla chyba při naší přesilovce. Vítěze nakonec určily nájezdy, v nichž byl úspěšnější nebo spíš šťastnější soupeř," komentuje Bruk těsnou porážku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jak se ukázalo, závěr souboje s východními sousedy byl nakonec klíčový z hlediska celkového umístění. Oba soupeři totiž další dvě bitvy zvládli. Turnaj vyhráli Slováci před devatenáctkou právě díky lépe zvládnutým nájezdům. Svěřenci Davida Bruka, Rostislava Vlacha a Miroslava Přerosta se v následujících bitvách vytáhli.

Němce porazili 2:0, domácí Švýcary na závěr 4:2. "Když uhrajete utkání s nulou, vždycky se to počítá. Proti Němcům jsme měli poměrně dost brankových příležitostí, na druhou stranu soupeř také. Dostál ale všechny chytil," reaguje Bruk. A poslední klání se Švýcary? "Nastoupili jsme ke třetímu utkání ve třech dnech, nebylo to snadné. Ale kluci zahráli velmi dobře. V první a třetí třetině jsme byli lepší, ve druhé jsme měli čtyři vyloučení, přičemž některá byla dost přísná," hodnotí.

Ačkoli devatenáctka měla nejnižší věkový průměr, zkušenější soky dokázala přehrát. Češi skončili těsně druzí, ve třech bitvách vyválčili sedm bodů. "Výsledky jsou fajn, těší nás, že tým pracoval velmi dobře do obrany. Hráli jsme odpovědně a disciplinovaně, blokovali jsme střely. Ve vlastním pásmu jsme byli hodně důslední," přiznává hlavní trenér.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Výběr devatenáctiletých je určitou zálohou dvacítky. Připravuje případné bojovníky pro starší kategorii, hráče z mladšího ročníku zase po odchodu z osmnáctky udržuje v mezinárodním hokeji. "Po návratu domů jsem hovořil s trenérem Vaškem Varaďou, probrali jsme spolu výkony hráčů," informuje Bruk. Ti nejlepší podle něj mají šanci, že dostanou pozvánku do dvacítky.

Bruk oceňuje především brankáře Dostála. "Znám ho dlouho, měl jsem ho v osmnáctce. Lukáš potvrzuje výkonnost, předvedl suprový, velmi kvalitní výkon. Podle mého má potenciál, aby se dostal na šampionát dvacítek," hlásí. Ale pochvalu zaslouží i další. "Spojeni jsme byli s řadou hráčů. V útoku zahráli dobře Przybyla, Eret, Flynn, Jirásek a další. To samé obránci," dodává.

Devatenáctka si dá nyní tříměsíční pauzu. "Počátkem listopadu hrajeme tři utkání ve Finsku. Uvidíme, jak se vyvine situace. Přednost má samozřejmě dvacítka, výběr hráčů budeme konzultovat a chystat podle dohody s Vaškem Varaďou. V týmu zřejmě budou převážně zástupci mladšího ročníku 2000, protože podle dohody můžeme nasadit omezený počet hokejistů, kteří už věkově patří do dvacítky," uzavírá David Bruk.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Summer Hockey Challenge 2018

Výsledky české reprezentace:

ČESKO "19" – SLOVENSKO "20" 4:5 po nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Šik (Flynn, Toman), 32. Przybyla (Myšák), 40. Novák (Przybyla, Toman), 49. J. Svoboda (Kalus) – 2. Regenda (Giertl, Havrila), 21. Hrehorčák (Fehérváry), 45. Regenda (Köver, Žiak), 53. Kukuča (Köver), rozh. náj. Köver.

NĚMECKO "20" – ČESKO "19" 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 46. Jirásek (Flynn), 50. Eret (Jirásek, Pohl).

ŠVÝCARSKO "20" – ČESKO "19" 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Kohler (Patry, Tanner), 37. Müller (le Coultre, Sigrist) – 5. Flynn, 40. Jirásek (Dluhoš), 45. Kalaj (Novák, Šik), 53. Jirásek (Dajčar).

Ostatní zápasy:
Švýcarsko "20" – Německo "20" 5:4
Slovensko "20" – Švýcarsko "20" 3:1
Německo "20" – Slovensko "20" 1:5

Konečná tabulka turnaje

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Slovensko "20" 3 2 1 0 0 13:6 8
2. Česko "19" 3 2 0 1 0 10:7 7
3. Švýcarsko "20" 3 1 0 0 2 8:11 3
4. Německo "20" 3 0 0 0 3 5:12 0

Česko reprezentovali

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Dominik Pavlát (Chomutov).

Obránci:
Jan Dluhoš (Zlín), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Josef Myšák (Austin, USHL), Michael Gaspar, Mikuláš Pohl, Jakub Muška (všichni Mountfield HK), František Klejna (Karlovy Vary).

Útočníci:
Ondřej Chrtek (Liberec), Jan Václavek (Zlín), Radim Toman (Vítkovice), Petr Eret (Plzeň), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Jan Kalus, Dan Przybyla (oba Třinec), Filip Jirásek (Mountfield HK), Adam Gajarský, Matěj Novák (oba Kometa Brno), Otakar Šik (Karlovy Vary), Adam Kalaj (TuTo Turku, Finsko), Jan Svoboda (KRS Junior, MHL).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.
Trenér brankářů a videokouč: Benjamin Sequens.
Lékař: MUDr. Marek Kašpar.
Hospodář: Jiří Šrámek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz