Bronz chutná skvěle, říká Cikhart. A zápas z tribuny? Málem jsme odešli!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Věřili si výš, ale stejně odjeli z mistrovství republiky spokojení. Mladší dorostenci Liberce nestačili na Plzeň a Liberec, v závěrečné bitvě však přestříleli Přerov a zaslouženě si došli pro třetí místo. „Chtěli jsme udělat všechno, abychom měli aspoň tu placku. Nakonec to vyšlo a jsme za to všichni rádi,“ hlásí reprezentant a útočný tahoun Jan Cikhart.

Nový fanshop

Ambiciózní týmy s oblibou říkají, že chtějí vyhrát poslední zápas sezony. Komu se to povede v play off, ten je mistrem, na finálovém turnaji už to neplatí. Ovšem pro Bílé Tygry přece jenom znamenalo vítězství v závěrečném utkání sladkou tečku. Díky němu totiž získali bronzové medaile.

„Chutnají skvěle, je to úspěch. Brali jsme jako úspěch, že jsme se dostali na republiku mezi čtyři nejlepší týmy, ale řekli jsme si, že to chceme dotáhnout dál. Po prvním zápase s Plzní už to nevypadalo na zlato, ale chtěli jsme ještě udělat všechno, abychom měli aspoň tu placku. Nakonec to vyšlo a jsme za to všichni rádi,“ říká Jan Cikhart.

Liberecké eso odehrálo jen dva zápasy ze tří, ten prostřední proti Mountfieldu muselo kvůli druhému vyššímu trestu vynechat. Na tribuně bylo znát, jak silně to prožívá. „Je to o dost horší než být tam dole s klukama, nemůžu jim pomoct. Hlavně vím, že jsem je ještě tím faulem oslabil. Byly to o dost větší nervy než ze střídačky, málem jsme odešli,“ hlásí se smíchem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tygrům navíc chyběl i další důležitý hráč Vojtěch Strnad. „Kluci určitě hráli skvěle i bez nás, ale myslím, že je to oslabilo. Musely se přeházet lajny, z dvanácti útočníků jsme hráli v devíti. Ale zvládli to, odmakali to, bohužel to nevyšlo za tři body. Aspoň ten jeden ubojovali,“ říká na adresu parádní bitvy se smolným koncem v prodloužení.

Zklamání bylo obrovské, ale Severočeši se pak museli sebrat. Poslední den je totiž čekal Přerov v přímé bitvě o bronz. Zubři navíc ještě mohli dosáhnout i na stříbrné medaile, takže motivaci měli obrovskou. Ve strhující přestřelce nakonec padlo deset gólů.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že pro tohle jsme celou sezonu makali a že tam musíme nechat všechno,“ vypráví Cikhart. Tygři nejen že ztratili vedení 2:0, pak dokonce dvakrát prohrávali! „Ale vždycky jsme vyrovnali. A pak někdo fauloval Willyho Praye, a to už jsme si řekli, že tohle musíme využít, protože hráli do konce třetiny ve čtyřech. Dali jsme z toho dva góly,“ doplňuje spokojeně autor dvou branek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nezapírá ale, že Přerov po úvodní jasné porážce s Hradcem – bez klíčových hráčů – rozhodně překvapil. Indiánům sebral dva body, a pak dostal do úzkých i Liberec. „Určitě. Viděli jsme první zápas a říkali si, že tohle bychom asi měli zvládnout. Ale fakt hráli kluci dobře, bojovali a byli i docela silní na puku,“ vzkazuje s respektem. „Byl to hodně silný soupeř. Všechny týmy na turnaji byly vyrovnané, nikdo nezaostával,“ dodává jedním dechem.

Jan Cikhart byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje, pro tým měl obrovský přínos po celou sezonu, pokud zrovna nehrál za starší dorost. Však letos platí nejen za lídra šelem zpod Ještědu, ale i reprezentační šestnáctky. Bronzová tečka je i pro něj osobně krásnou odměnou.

„Když jsme první soutěžní zápas prohráli v Brně 0:4, úplně jsme nevěděli, jak to půjde. Ale nakonec jsme se v základní části zvedli a uhráli druhé místo, stejně jako potom v nadstavbě,“ vrací se po stopách celého ročníku. „První zápas v play off s Kladnem jsme byli strašně nervózní a nevěděli, co od toho čekat, druhý už jsme nabrali sebevědomí. Pak jsme hráli skvělou sérii s Litvínovem, kde byly všechny zápasy o gól, jeden v prodloužení. Myslím, že taková zkušenost nás i Litvínov hokejově posunula,“ říká s nadšením.

Výhra v téhle sérii měla pro Tygry velkou cenu. „Na turnaj jsme si to přijeli hlavně užít a taky udělat nějaký výsledek. To se nám povedlo a jsme za to rádi,“ ujišťuje a dodává, že na vítkovickém turnaji se mu líbilo. „Bylo to skvělé. Měli jsme krásný hotel a všechno, co jsme potřebovali. Od trenérů jsme měli volnost. Byla to výborně zorganizovaná akce,“ uzavírá Jan Cikhart.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz