Brod v euforii: Mám úplný výpadek, září Vaněček. Chce play off

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Úvodní kolo Extraligy dorostu nabídlo hned několik derby, ale rozhodně nejvíce vyčnívala výhra Havlíčkova Brodu nad jihlavskou Duklou. Bruslaři s kapitánem Janem Vaněčkem však skvělé tři body v boji o záchranu nepotvrdili v zápase s Technikou.

Týden hokeje 2021

Honzo, pojďme postupně. Dokázal byste si představit lepší start sezony?
Bylo to super a skvělý zápas. Vůbec jsme nečekali, že bychom mohli vyhrát a bylo to pro nás spíš překvapení. Určitě jsme si věřili, to musíme. Bylo nádherný porazit Jihlavu, protože to není soupeř, u kterého bychom řekli, že ho musíme porážet.

Přitom jste na začátku rychle prohrávali, to vám určitě nepomohlo.
Bylo to nepříjemné. Pokud se prohrává od začátku takhle rychle 0:1, není potom jednoduché vrátit se do zápasu, když víme, jak silný soupeř proti nám stojí. Je to těžké, ale my jsme se dobře semkli jako tým a tahali jsme za jeden provaz.

Třígólová druhá třetina pro vás byla jako z říše snů, viďte?
Bylo to super, celý tým táhl za jeden provaz. Dali jsme jeden gól a po chvilce jsme měli skvělou minutu, kdy se nám povedly dát dva rychlé góly za sebou. Pak už to bylo jenom o tom, abychom vedení udrželi.

Co se v té 35. minutě stalo?
Já si to nepamatuju. Vím, že padly dva góly, ani nevím, jak vypadaly, ale nic jiného nevím. Prostě si nic nepamatuju. Vím jenom oslavy gólů, jinak mám úplný výpadek. Bylo super, že jsem u všech gólů mohl být na ledě, a vím, že jsem u nich alespoň malým přínosem.

„Prostě si nic nepamatuju. Vím jenom oslavy gólů, jinak mám úplný výpadek.“

Za stavu 3:1 jste mohli očekávat, že na vás Dukla vletí. Jak jste to přestáli?
Jihlava měla docela tlak, takže jsme to museli hlavně ubránit, i přesto jsme se dostávali do nějakých šancí. Hlavní bylo udržet náskok a neinkasovat žádný gól. Velkou zásluhu má brankář Kuba Bělohlávek, ten co zase předváděl... Bez něho bychom nevyhráli. Do sezony bude určitě jeden z nejdůležitějších a můžeme se na něj spolehnout.

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Jak obecně prožíváte derby?
Derby je úplně nejvíc. Tenhle zápas s Jihlavou jsem prožíval hodně osobně, protože jsem v létě při jednom souboji vyrazil soupeři tři zuby, takže jsem byl ze zápasu takový nervóznější. Se všemi se tam znám a byl to pro mě těžší zápas.

Vážně? Jak se to v létě stalo?
Hráli jsme na turnaji v Jihlavě někdy na začátku srpna. Byla tam nějaká šťouchanice před bránou a já jsem Dominiku Löfflerovi dal pěstí, tím jsem mu vyrazil tři zuby. Asi měl nějak špatně udělaný košík, ale bylo mi ho určitě líto. Rozhodně jsem ho nechtěl takhle zranit, takový nejsem.

Vraťme se do sezony: Jak moc vás mrzí, že jste takovou senzační výhru nepotvrdili proti Technice?
Je to tým, který bychom měli porážet, takže nás to mrzelo hodně. Když jsme porazili Jihlavu, což bylo úžasné, mrzelo nás, že jsme to pak nepotvrdili proti týmu, který bychom porazit měli.

Co za tím stálo?
Oproti zápasu s Jihlavou jsme nehráli tolik týmově a netáhli jsme všichni za jeden provaz. Asi jsme byli i jinak nastavení, vyhráli jsme s Jihlavou, takže Technika pro nás nebude nic, což tak nebylo. Myslím, že jsme do zápasu nešli tak pokorně.

Jaký to byl duel?
Po první třetině jsme si říkali, že je to dobrý zápas a jsme lepší jak Technika, protože jsme ji skoro k ničemu nepustili. Možná ani nevystřelila na bránu. Technika ale do druhé třetiny vstoupila úplně jinak a docela na nás vlétla, což jsme nečekali. Dostali jsme gól, pak jsme srovnali, ale ve třetí třetině jsme inkasovali blbý gól, když jsme se nepohodli v obranné dvojici. Měli jsme celkově hodně šancí, ale neproměňujeme je.

„Strašák to samozřejmě je, ale já pevně věřím, že my budeme v play off.“

Proč se vám nedaří koncovka?
Kolikrát jsme jeli dva na jednoho, ale nepadají nám z toho góly.

To by mohl být problém v boji o udržení extraligy. Je pro vás sestup velkým strašákem?
Strašák to samozřejmě je, ale já pevně věřím, že my budeme v play off a budeme porážet akademické i samozřejmě neakademické týmy. Musíme hrát týmově, jako jsme předvedli proti Jihlavě. To je pro nás nejdůležitější věc, abychom uspěli. Musíme taky dodržovat pokyny, které nám dávají trenéři.

Co říkáte na to, že můžete vést tým jako kapitán?
Ještě se to v podstatě nerozhodlo. Kapitánem měl být Kryštof Chymo jako nejstarší hráč, jenomže se zranil, takže jsem kapitán já, protože už jsem v dorostu asi třetím rokem. Každopádně je pro mě velikánská pocta vést extraligový tým, snažit se dostat do play off a udržet tady extraligu. Je to můj vnitřně nastavený úkol.

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz