Brankářská parta? Nejlepší, co jsem zažil, září Vopravil po „nulové“ sérii

Foto: Facebook BK Mladá Boleslav

Junioři Liberce hrají od začátku kalendářního roku snad v ještě lepší formě, která jim vynesla tři nuly v řadě. Kromě jiných tu poslední v derby vychytal sedmnáctiletý Štěpán Vopravil, jenž si užívá dosud nejlepší gólmanskou partu i pozici za kvalitním týmem s nejvyššími cíli.

Týden hokeje 2022

Štěpáne, z vašich čtyř posledních duelů jste vychytal tři nuly. Zažil jste už někdy něco podobného?
Ne, to jsem určitě nezažil. Něco takového se stane jenom párkrát za kariéru, takže si to všichni včetně mě užíváme. Měli jsme mezitím debakl proti Spartě, takže jsme to museli přejít, což se nám povedlo a pak jsme měli tři nuly v řadě. To je něco neuvěřitelného.

Jaká panuje atmosféra v kabině?
Od začátku sezony máme v kabině parádní partu a celkově dobrou atmosféru, takže i díky tomu se nám daří. Kluci nám chodí pomáhat z Benátek, teď se k nám pomalu připojují, takže s Danielem Králem a Čendou Krátkým si to jako brankáři užíváme, protože je neuvěřitelné, jak před námi kluci hrají. Můžeme se na ně spolehnout, což je paráda.

Můžete prozradit něco z kuchyně brankářského týmu?
Zatím se střídáme. Daniel Král chodí samozřejmě pomáhat z Benátek nad Jizerou, které teď bojují o udržení v Chance lize. Máme spolu výborný vztah, a to stejné platí i s Čendou Krátkým, se kterým se navzájem podporujeme a hrajeme i různé sporty. Gólmanskou partu máme opravu super – nejlepší, co zatím byla a co jsem zažil.

Jaké to pro vás je dohánět Daniela Krále, který už se dostal o stupínek výš?
Snažím se ho přechytat, nebo možná spíš se na něj snažím koukat. Soupeříme spolu, já ho doháním a on dohání někoho jiného. Například minulý rok v Benátkách jsme se podporovali a trénovali se navzájem, což nám hrozně pomohlo. Jsme opravdu obrovští kamarádi a podporujeme se navzájem. Mě osobně to pomáhá a doufám, že jemu taky.

Jak se v brankářském týmu cítíte?
Všichni dostáváme nějakou porci zápasů, za kterou jsme rádi. Všichni chceme chytat co nejvíc, takže všichni makáme na sto procent. Bude prostě chytat ten lepší, což je věc, která nás pohání dopředu. Mě osobně motivuje ještě sen, který mám od mala, abych si zachytal na mistrovství světa a jednou se dostal do NHL.

„Gólmanskou partu máme opravu super – nejlepší, co zatím byla a co jsem zažil.“

Týmově jste z posledních čtrnácti utkání ztratili jediné. Je náročné udržet si pokoru?
Je to samozřejmě ta nejtěžší věc, abychom šli dál a dál s pokorou. To pak skládá ten nejlepší tým, kterému se stále daří. Nesmíme mít nosy nahoru. Tohle má na starosti první lajna, která je neuvěřitelná. Zároveň jsme ale všichni pod jednou pokličkou v Liberci. Všichni si rozumíme, nikdo tady není výš než ten druhý a všichni jsme si rovni, což je vidět na práci, kterou předvádíme.

Nejstarší tahouni berou vás jako mladší hráče dobře?
Všechny nás berou v pohodě, protože se známe od mala a všichni tady procházíme akademií dlouhou dobu, takže víme, co od sebe můžeme čekat. Starší kluci ty mladší normálně učí, dělají legraci v kabině a jsou nám rovni. Kdyby měli nosy nahoru, nemůžou hrát takhle dobře, protože by je celý tým neměl rád.

Foto: Facebook BK Mladá Boleslav

Co se stane, když některý ofenzivní tahoun z první lajny chybí?
Na první lajně se to projeví, ale kluci se dokáží navzájem doplňovat, což platí i o celém kádru, který máme hrozně široký. Máme všechny kluky šikovné, takže pokud někdo chybí, je lídrem někdo jiný. V tomhle je to parádní.

Sérii zatím uzavíráte vyhraným derby, které bylo až překvapivě jednoznačné. Proč?
Kluci to dobře zavřeli. A ta naše odskočená první lajna dala nejvíc gólů a vyhráli jsme. Je parádní za takovým týmem chytat, protože blokuje střely a bojuje. Pak se chytá úplně jinak. Když jako brankář podpořím tým, on podpoří i mě.

Vy jste odešel s čistým kontem: Kam ho řadíte?
Abych řekl pravdu, nikdy jsem na nulu nechytal a ani jsem nepřemýšlel před zápasem, že bych mohl mít nulu. Proti Boleslavi je to pro mě určitě zatím nejcennější nula, protože jsem jich v kariéře moc neměl. Opravdu si jí vážím.

Jak pro vás byla náročná?
Většinou to bývá tak, že kluci soupeře vaří a hrají opravdu dobře, ale pak se něco stane v obraně a třeba jim ujedou, což je to nejtěžší. Musím se koncentrovat na celý zápas, abych odvedl stejnou práci, jako odvedli kluci vepředu. Snažím se se spoluhráči komunikovat i v momentě, kdy jsou třeba na druhé straně, abych byl pořád ve hře, nebo si říkám v duchu, co se děje, abych byl pořád v zápase s nimi.

Foto: Facebook BK Mladá Boleslav

Není pro vás trochu deprimující, že i s takovou formou pořád nemůžete přeskočit Plzeň?
My přemýšlíme hlavně nad tím, aby nás nikdo nepřeskočil zezdola, a čekáme, až Plzeň udělá chybu a my ji přeskočíme. Jsme na to výborně připravení, takže chceme základní část vyhrát a dojít si pro další body, potom v play off míříme nejvýš. Může se ale stát úplně všechno.

Jak bude těžké překonat spolufavority na titul?
Plzeň má taky velice dobrý kádr a je tam dost starých kluků ročníku 2002, ale myslím, že pokud budeme hrát v plné sestavě, bude to velice vyrovnaný zápas. Už jsme ji tady v Liberci porazili, když kluci hráli výborně a Dan Král chytal famózně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz