Boleslavský dorost na západ? Nevidíme v tom problém, hlásí Vrbata

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jezdili do Hradce Králové, Českých Budějovic či Brna, teď je čekají výpravy do Karlových Varů, Litvínova nebo Plzně. Ambiciózní dorostenci Mladé Boleslavi budou v nové sezoně hrát nabitou extraligovou skupinu Západ. Jak se jim to zamlouvá?

partneři českého hokeje

Přesun Mladé Boleslavi a Liberce do západní skupiny vypadal poměrně překvapivě, nicméně z geografického pohledu není jejich výměna za dvojici pražských týmů nikterak problematická. Bruslaři o ní navíc prý měli indicie ještě před schválením.

„Z naší strany nevidíme problém v tom, že budeme nově ve skupině Západ. Myslím si, že kluky čeká dost kvalitních zápasů hned na začátek, protože v naších očích to vypadá jako nejsilnější skupina extraligy dorostu pro příští rok,“ říká asistent trenéra David Vrbata. „Tak se na to díváme s Vencou Pletkou i Petrem Hakenem, jakožto šéfem akademie.“

Co pak Boleslavští jednoznačně kvitují, to je chystané zúžení soutěže. „Nebude to žádné velké překvapení: Myslím si, že v Česku není v tomhle věku kvalita hráčů na to, aby v soutěži mohlo fungovat třicet týmů. Co se bavíme s kolegy a říkají to i ve vašich rozhovorech, tak se vyjadřují ve stejném duchu,“ hlásí Vrbata.

Bývalý útočník, známý z extraligy, i první ligy věří, že zeštíhlení bude do budoucna znamenat přínos. „Kluci potřebují konkurenci, která by je měla vychovávat a posouvat dál. Myslím, že bude ku prospěchu pro celý český hokej, když se soutěže trochu zúží. Ať už jde o dorost, nebo juniory.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na druhou stranu, Středočechům více přišel vhod loňský model nejvyšší dorostenecké soutěže. V nadstavbě se poprvé mohli potkat s Vítkovicemi, Kometou či Havířovem, což letos už zase možné nebude.

„Jediné, co se nám nelíbí, je že v roce, kdy by mělo padat šest týmů, nedojde ke konfrontaci celé extraligy, jako tomu bylo v minulé sezoně. V našich očích bude menší spravedlnost soutěže,“ zmiňuje Vrbata s tím, že sestupové starosti by se ale jeho týmu týkat neměly. „Chceme se co nejlíp připravit a dostat do lepší skupiny po první části, aby pak kluci měli další kvalitní zápasy a mohli se dál rozvíjet směrem k juniorům,“ pokyvuje.

Boleslav by klidně snesla větší cestování, které obnášel loňský ročník. „Naopak si myslím, že je to zpestření pro kluky, potkat se s ostatními týmy. A nemyslím si, že by jim to mělo zasahovat do školní docházky. Loni jsme si vyzkoušeli, že si s tím dokázali poradit, i když třeba ne úplně všichni,“ hlásí David Vrbata.

„Cestování by nám určitě nevadilo. Jestliže se bavíme o extralize dorostu jakožto nejvyšší soutěži, tak Česká republika není tak velká, aby ke konfrontaci mezi všemi týmy nedošlo,“ myslí si kouč, který bude u dorostu působit druhým rokem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po boku Václava Pletky se vynasnaží, aby následující sezona byla pro jeho svěřence stejně úspěšná jako ta minulá. Dorost skončil v nedohrané soutěži druhý, do týmu navíc přichází silný ročník 2005, který ve starších žácích prokazoval kvalitu a loni získal republikový bronz.

Těžko by tak Mladá Boleslav mohla mířit jinam než do špičky. „Samozřejmě je hezké, když se hraje nahoře, ale už jsme několikrát opakovali, že pro nás je primární posouvat hráče výkonnostně nahoru a připravovat je na juniorskou kategorii i dál,“ oponuje mírně Vrbata.

„Budeme chtít podávat co nejlepší výkony, aby se kluci v průběhu sezony každý den zlepšovali. Taková je filozofie klubu. Aby si ti kluci v blízké budoucnosti dokázali sáhnout na dospělý hokej a byli na něj připraveni,“ dodává asistent u boleslavských dorostenců.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz