Bokroš pod palbou kritiky! Slovenští junioři o amatérismu, ponižování i úplatcích

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Útočník slovenské dvacítky Martin Pospíšil se po MS v Kanadě veřejně pustil do hlavního kouče Ernesta Bokroše, ve svém vyjádření na Facebooku odkryl šokující informace ze zákulisí.

Nový fanshop

Jeden z nejproduktivnějších hráčů USHL neměl na MS původně ani startovat, trenér slovenské dvacítky o něj neměl zájem. „Pan Šatan dostal echo, že nebudu v nominaci a zřejmě Bokrošovi přikázal, aby mě na MS vzal. Bokroš se mě pak zkusil zbavit přes hráče, ale ti se mě na mítinku zastali a chtěli mě mít v týmu. Velice si toho vážím, borci,“ líčil Martin Pospíšil, který se vzápětí pustil rovněž do manažera Romana Ulehly.

„Neměl by manažer volat mi a ujistit se, zda je vše v pohodě? Na co tam do háje je?“

Pospíšilovo připojení se k týmu bylo poněkud zvláštní. „Myslel jsem, že mě pan Ulehla bude čekat na letišti. Volal jsem mu, nezvedal. Pak jsem volal hráčům, ale ti už byli na stadionu. Po hodině a půl mi odepsal Filip Krivošík, že mi manažer vzkazuje, ať si vezmu taxík a přijedu na stadion. Tam mi řekl, že neměl zmeškaný hovor. Neměl by on volat mi a ujistit se, zda je vše v pohodě? Na co tam do háje je?“ nechápal.

Po příletu odehrál přípravný zápas proti českému týmu. „Po něm mi pan Bokroš řekl, že nebyl spokojený s mým výkonem. Že si na ledě dělám, co chci. A že to zatím vypadá tak, že na MS hrát nebudu. Řekl, že se rozhodne po utkání s Kanadou, ale další den ráno jsem se necítil fit. Pan Bokroš mi řekl, že pokud nebudu hrát, tak mě nemůže vzít. Řekl jsem mu, že v pořádku a respektuji jeho rozhodnutí,“ pokračoval.

Bokroš řekl, že jsem platil kartou. Přišlo mi to ubohé

Pospíšil počítal s tím, že poletí domů, ale postavili se za něj Šatan a hráči, dostal tři dny volna na doléčení a zůstal v týmu. Pak přišel zápas s Američany. „Trenér se mě poprvé zeptal, jak se cítím. Odpověděl jsem, že velmi dobře. A on, že budu hrát s Krivošíkem a Ružičkou, a že jsem platil kartou. Nevěděl jsem, zda se smát, nebo plakat nad tím, co mi řekl trenér reprezentace. Asi chtěl být vtipný, ale mi to přišlo ubohé."

„Jakou špatnou náladu dělal Bokroš v týmu během MS, to se snad nedá ani popsat.“

Mizerná komunikace a napjatá atmosféra se netýkala jenom Pospíšila. „Jakou špatnou náladu dělal Bokroš v týmu během MS, to se snad nedá ani popsat. Dřív jsem nechtěl starším bratrům Kristiánovi a Michalovi věřit, co je Bokroš za kreaturu, respektive jak před pár lety ponižoval Kristiána na MS. Teď jsem si to vyzkoušel na vlastní kůži a místy jsem k vlastnímu překvapení pomalu zapomněl hrát hokej,“ doplnil.

Takový amatérismus jsem nezažil, je už potřeba změny

Pospíšil věří, že u dvacítky přijde změna na postu trenéra i manažera. „Píšu to kvůli tomu, aby si na svazu některé věci trošku uvědomili, začali s tím něco dělat a nedovolili tohle dopustit na dalším šampionátu. Je to hrozné, když máte devatenáct let a musíte řešit takové věci místo toho, abyste cítili podporu a mohli se soustředit na výkon v zápase. Takový amatérismus jsem nezažil. Je už potřeba změny,“ zakončil.

Na Pospíšilova slova zareagoval také jeho spoluhráč z dvacítky Miloš Fafrák, jenž před MS hrál sezonu v projektu HK Orange 20. „Martin neabsolvoval projekt, takže některé věci neví. Co se týče přístupu k hráčům, bylo to hrozné. Tak špatného trenéra, jako je pan Bokroš, jsem neměl. A to jsem slyšel už od ročníku 1997, ale nechtěl jsem tomu věřit,“ uvedl Fafrák, který dokonce v souvislosti s Bokrošem slyšel o úplatcích.

„Tak špatného trenéra, jako je pan Bokroš, jsem neměl.“ 

„Nevěřil jsem tomu, ale bůhví,“ napsal a dál si stěžoval na realizační tým dvacítky. „Z výstroje jsem dostal jen hokejky, zbytek, co jsem si objednal, mi odebrali a už jsem to neviděl. Když byl někdo zraněný, musel si sám zaplatit taxík do nemocnice a vše dohodnout. Neprali nám prádlo, které nosíme na led, museli jsme si ho brát domů. Tohle jsem ještě nezažil!“ zlobil se. „Všichni chceme změnu ve slovenském hokeji,“ uzavřel.

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz