Boj o poslední letenky do Kanady! Sedmnáctka vyzve Salcburk

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Už za měsíc čeká hokejisty reprezentace do 17 let hlavní vrchol sezony – turnaj World Hockey Challenge v Kanadě. Trenér Václav Eismann rozhodne o finální nominaci po přípravném kempu a utkání na půdě rakouské akademie Salcburku.

HokejkaTV

V původním plánu měli Češi dva zápasy, nakonec ale sehrají jediný. Do Salcburku se vydají v neděli 13. října, kdy je čeká pouze trénink; dvakrát půjdou na led ještě v pondělí. Až v úterý od 11 hodin vyzvou domácí akademický výběr U18, tedy účastníka českého turnaje O Pohár DHL.

Hráči dostanou poslední možnost říct si o nominaci na World Hockey Challenge, kam se reprezentace vydá ani ne dva týdny poté. Generálku v Kanadě sehraje už 31. října proti Švédům.

„Rádi bychom měli v Salcburku sestavu už ze 70 nebo 80 procent takovou, s jakou pak vyrazíme na neoficiální mistrovství světa do Kanady,“ uvedl hlavní kouč Václav Eismann po záříjovém dvojutkání s Německem, které Češi ovládli po výsledcích 2:1 v prodloužení a 4:1.

V nominaci tak nyní figurují zřejmé opory jako Stanislav Svozil, David Jiříček či Martin Ryšavý. Trenéři zatím nemají k dispozici krajánky v čele s Matoušem Menšíkem, chybí ale i brankářská opora Tomáš Suchánek. Dá se tak očekávat, že Oliver Šatný s Danielem Králem zabojují o druhou letenku do Kanady.

Šanci dostane i jeden nováček, jehož čeká mezistátní premiéra. Velmi dobrými výkony v úvodu ELIOD Extraligy dorostu si pozvánku vysloužil pardubický útočník Adam Paleček, vnuk legendárního Josefa Palečka.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Daniel Král (Liberec).

Obránci:
David Špaček, David Jiříček (oba Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Tomáš Machů (Vítkovice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Jakub Šedivý (Liberec), Jiří Ticháček (Kladno).

Útočníci:
Marcel Marcel (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Gabriel Szturc, Jan Půček (oba Mladá Boleslav), Jan Krupička (Sparta Praha), Jan Kučera (Šumperk), Martin Ryšavý (Vítkovice), Adam Paleček (Pardubice), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Adam Měchura (Liberec), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Michal Ramik (Třinec).

Náhradníci:

Brankář: Tomáš Suchánek (Přerov). Obránci: Matěj Pinkas (Hradec Králové), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav), Martin Böhm (Liberec). Útočníci: Marek Slavík (Litvínov), Šimon Frömel (Zlín), Ivo Sedláček (Kometa Brno), Petr Gajda (Liberec), Dominik Soukup (Plzeň).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Zápas v Salcburku

Úterý 15. října:
11:00 EC Red Bull Salcburk "18" – Česko "17"

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz