Boj na chvostu? Tohle jsme nechtěli, smutní Michálek a chválí Švančaru

Foto: mhl.khl.ru

Třinečtí si v posledním utkání základní skupiny na světovém poháru juniorů v Soči připsali první vítězství, když po nervózním závěru porazili výběr NAHL. Jeden ze tří gólů si připsal Jakub Michálek, jenž však lituje ztraceného vedení zaručujícího boj o páté místo.

partneři českého hokeje

Oceláři sice na závěr skupiny vyhráli, ale pouze o gól, což v minitabulce s týmem NAHL a Salcburkem znamená poslední místo. „Utkání hodnotíme asi všichni negativně. Sice se nám podařilo vyhrát, ale kdybychom udrželi třígólový náskok, hrajeme o páté místo a ne o posledního fleka,“ lituje Michálek.

Mužstvo dlouhé minuty držel sedmnáctiletý brankář Patrik Švančara, jenž až do 57. minuty nepropustil za záda jediný korektní kotouč. „O výhře rozhodl výkon našeho gólmana, který pochytal hodně šancí,“ chválí Michálek maskovaného muže.

„Byl to jeden z nejlepších zápasů v mé kariéře.“

„Už před začátkem turnaje jsem věděl, že budu chytat proti Američanům, takže jsem se na to připravoval. Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů v mé kariéře. Jsem rád, že jsem svému týmu pomohl. Věřili jsme, že je porazíme, a věděli jsme, že musíme udělat všechno, abychom hráli o páté místo. Semifinále byla fikce, na to bychom potřebovali nereálný rozdíl,“ shrnuje mladý brankář pro web mhl.khl.ru.

Stejně pozitivně vnímal představení gólmana i lodivod třinecké lavičky. „Náš výkon má stoupající tendenci a tentokrát byl podpořen výborným výkonem brankáře,“ říká hlavní trenér Jiří Juřík. „Jsme rádi, že si kluci byli se soupeřem rovni v odolnosti a v důrazu v osobních soubojích. Soupeře jsme dokázali po technické i taktické stránce přehrát,“ doplňuje vzápětí.

„Náš výkon má stoupající tendenci a byl podpořen i výborným gólmanem.“

Nutno podotknout, že Třinečtí měli i velké štětí. Za bezbrankového stavu Američané dvakrát dostali kotouč do nejasné gólové situace, jenomže sudí v obou případech po přezkoumání videa rozpažil. „U prvního jsme si byli všichni jisti, že puk neprošel za čáru. My, co jsme byli na ledě, jsme puk drželi zuby nehty před čárou,“ popisuje Michálek.

Foto: mhl.khl.ru

„U druhé situace už jsme si tak jistí nebyli. Nevěděli jsme, kde puk byl, naštěstí to rozhodčí neuznal,“ dodává. To však kolem videa nebylo všechno! V 56. minutě na vrcholu kruhů napřáhl Jakub Michálek, jehož rána šla o tyčku do branky a rychle ven.

„Já ani nevěděl, jestli jsem gól dal, jelikož hra minutu nebo dokonce déle pokračovala. Kluci už se radovali, já jen slyšel zvuk tyčky, tak jsem pokračoval ve hře,“ vzpomíná střelec na krátkou chviličku gólu lepšího umístění.

„Pokud budeme hrát, co máme, celých šedesát minut, určitě vyhrajeme!“

Pak ale přišly černé minuty Ocelářů, když během pár okamžiků dvakrát inkasovali a museli se bát i o zápasový výsledek. „Američané dali oba góly z důrazu do branky. Dávali jsme si na to celý zápas pozor, ale posledních pět minut jsme přestali hrát naši hru a nakonec jsme se klepali, abychom to vedení vůbec udrželi,“ smutní devatenáctiletý obránce.

Dnes čeká Juříkovy svěřence boj o sedmou příčku, ve kterém vyzvou Davos. „Bohužel je to o sedmé až osmé místo. Takhle jsme určitě dopadnout nechtěli. Davos známe z minulého roku, kdy jsme ho porazili. Budou brusliví a budou hrát do těla. Pokud budeme hrát, co máme, celých šedesát minut, určitě vyhrajeme,“ uzavírá odhodlaně Jakub Michálek.

Foto: mhl.khl.ru

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz