Bída a vzepětí. Obrat z 0:3 neklapl, sedmnáctka končí s prohrou v nájezdech

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Třetí výhru proti Švýcarsku česká sedmnáctka nepřidala. Po nepovedené první polovině utkání sice dokázala srovnat skóre, nakonec však podlehla v nájezdech.

Český celek se už od úvodu spoléhal hlavně na brejky, švýcarská reprezentace byla totiž aktivnější a měla hru pod kontrolou. „Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe. Dělali jsme chyby,“ uvědomoval si po utkání obránce Adam Jiříček.

Svižné tempo domácích korunovaly střelecké pokusy, nadějně zakončoval Forget a Reber ve své šanci nastřelil brankovou konstrukci. Z Čechů byli nejblíže vstřelenému gólu Král s Teplým ve svém přečíslení.

Skóre se poprvé měnilo ve třinácté minutě, kdy střelu Bossona od modré vyrazil Milota do jízdy Robina Nica Antanena, jenž zakončil k odkryté tyči. Češi tak v Davosu poprvé prohrávali.

Švýcaři chtěli v podobném tempu pokračovat i ve druhé třetině, ale soupeř začal vzdorovat. Ještě před polovinou utkání přišly dvě teče, které dostaly domácí do pohodlného tříbrankového náskoku. Postarali se o ně Noé Tarchini a Yannik Ponzetto.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Kluci už možná měli v hlavách to, že jsme první dva zápasy zvládli. Na druhou stranu soupeř svůj výkon zkvalitnil, takže my jsme byli ve všech herních atributech horší. Ať to bylo bruslení, nebo osobní souboje, a soupeř nás potrestal,“ hodnotil asistent trenéra Jan Zachrla.

Česká střídačka reagovala oddechovým časem, po kterém už se gólově ozvali i svěřenci trenéra Eismanna. I když s velkým štěstím. Adam Jiříček vystřelil z vrcholu pravého kruhu a bezmocného brankáře tečoval kotouč jeden ze švýcarských hráčů.

„Nevidí se to tak často, ale po timeoutu jsme začali být lepším týmem na ledě. Soupeř možná tročku polevil, ale my jsme dokázali dát rychle kontaktní gól, čímž se tým nakopl. Pak už se hra vyvíjela podle našich představ,“ těší Zachrlu.

„Od té doby jsme si šli na vítězstvím,“ doplnil střelec prvního gólu Jiříček.

Do konce čtyřicáté minuty přišla ještě jedna situace, kdy se švýcarský gólman McNutt musel ohlédnout za svá záda.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Švýcaři nedbale rozehráli zpoza branky, čehož k přesměrování hry na branku využil Josef Teplý. Z pravého kruhu našel u vzdálenější tyče připraveného Lukáše Krále, jenž puk za povyjetého McNutta doklepl.

„Švýcaři byli hodně brusliví, takže jsme museli hrát rychle, rychle otáčet hru. Je to ale jedna z našich hlavních zbraní a jak docházely síly, protože už je to třetí zápas v řadě, tak byla častější střídání a my jsme toho mohli víc využívat,“ okomentoval český bek.

Následně měli Češi dvě možnosti na srovnání z přesilovky, ale švýcarská defenziva byla neomylná a pustila svého soupeře k minimu střel. Když naopak na trestnou lavici usedl obránce Švec, měl plné ruce práce brankář Milota, protože Švýcaři si vytvořili táhlý tlak. Na jeho konci přišel brejk Junga, na vyrovnání ovšem havířovský útočník nedosáhl.

A že Češi za srovnáním skóre šli. Curran sice ležícího McNutta natřikrát nepřekonal, ale Jakub Galnor z těsné blízkosti kotouč nad gólmanovo rameno dostal. V posledních sedmi minutách základní hrací doby mohla sedmnáctka v přesilovce vývoj utkání otočit, ale nepovedlo se.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Šlo se do pětiminutového prodloužení tři na tři.

Jeho začátek přinesl šance na obou stranách, jenže Češi si nepohlídali střídání a hráli ve čtyřech, což dalo šanci Švýcarům. „Takové chyby pramení z toho, že kluci až moc chtějí. Chtějí zabránit tomu, aby nedošlo k přečíslení, udělat věc, která týmu pomůže. Přemíra snahy je ale bohužel někdy kontraproduktivní,“ řekl Zachrla ke špatnému střídání.

Wehrli, Antenen a Bosson se usadili okolo brankoviště a nedali Milotovi ani chvíli na oddych, i přesto Češi oslabení zvládli a muselo se rozhodnout až v nájezdech.

Ve druhé sérii skóroval jako první Švýcar Wehrli, stav záhy dorovanl Teplý a rozhodlo až povedené zakončení Ustinkova ve čtvrté sérii.

A jak trenér Zachrla zhodnotil celý pobyt v Davosu? „Od začátku soustředění jsme působili po stránce herní nebo i psychologické, abychom dostali zpětnou vazbu, jak kdo v které situaci reaguje. Proto můžeme být i rádi, že jsme dneska prohrávali 0:3, hráči to nezabalili a dokázali jsme se zápasem něco udělat. Poznáváme i morální charakter a za všechno, čím jsme si v této krátké minisérii prošli, jsme obrovsky rádi,“ uzavřel.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 4:3 po nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Antenen (Bosson, Ustinkov), 27. Tarchini (Toller, Wehrli), 28. Ponzetto (Ustinkov, Reber), rozh. náj. Ustinkov – 31. Jiříček (Florýk, Drančák), 38. Král (Teplý), 53. Galnor (Jung).
Rozhodčí: Weber, Arpagaus – Gurtner, Lustenberger.
Vyloučení: 4:3.
Bez využití.
Diváci:
118.
Švýcarsko: McNutt – Kurt, Muggli, Meier, Ustinkov, Johnson, Moser, Richard, Toller – Bosson, Antenen, Wehrli – Forget, Reber, Ponzetto – Domenichelli, Giger, Keller – Cattin, Tarchini, Thul. Trenér: Schöb.
Česko: Milota – Jiříček, Švec, Šmerda, Galvas, Zielinski, Chaloupka, Sedláček – Teplý, Titlbach, Král – Kubiesa, Benák, Klíma – Galnor, Drančák, Florýk – Jung, Curran, Vojáček – Veselský. Trenér: Eismann.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz