Bezchybný Dostál a dva góly prvního útoku. Devatenáctka vynulovala Němce

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po nájezdové porážce se Slovenskem slaví čeští reprezentanti do 19 let na turnaji Summer Hockey Challenge v Curychu první úspěch. Dlouho bezbrankovou partii proti Němcům rozsekly ve třetí třetině dvě parádní akce prvního útoku a góly Filipa Jiráska s Petrem Eretem. Čisté konto vychytal Lukáš Dostál.

Plekanec Chance liga

Zatímco v prvním duelu se Slováky padlo ze hry osm gólů, druhý zápas už nabídl jiný obrázek. Víc než 45 minut se čekalo na prvního střelce!

„První třetinu jsme v defenzivě i ofenzivě ztráceli poměrně dost kotoučů. Soupeř hrál v defenzivě velice dobře a agresivně, což nám trochu dělalo problémy. Druhá třetina byla z naší strany výrazně lepší, měli jsme i nějaké gólové šance, ale nedokázali jsme je proměnit. V koncovce jsme mohli být důraznější,“ říká asistent trenéra Miroslav Přerost.

Až v poslední části se urodilo. A naštěstí do německé branky. Slovo si vzala elitní útočná letka, která v rozmezí pěti minut utkání rozhodla. Nejdřív se ve hře čtyř proti čtyřem trefil Filip Jirásek, potom už v klasické situaci Petr Eret.

„Myslím, že už jsme byli lepším mužstvem. Pochválil bych jednoznačně brankáře Dostála a první útok, který utkání rozhodl. Hrál dobře takticky, systémově, v koncovce byl důraznější,“ oceňuje Přerost.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dva body za gól a nahrávku zapsal Jirásek. „Celý zápas se odvíjel od toho, že kdo dá první gól, ten má velkou šanci vyhrát. A to se potvrdilo. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli, když jsme včera prohráli se Slováky v nájezdech,“ hlásí. „Němci jsou výborní bruslaři a jsou na tom dobře fyzicky. Nejde proti nim hrát nějaký technický hokej, musíte hrát podobně jako oni. Myslím, že od půlky zápasu jsme byli lepším týmem a možná se pak ukázala lepší fyzická připravenost. Přebruslovali jsme je a byli dřív u puků,“ těší útočníka hradeckého Mountfieldu.

Obě branky, pod které se podepsal, patřily do kategorie hodně pohledných. „U první jsme si dobře rozjeli střední pásmo, dostali se do situace dva na jednoho, s Oscarem Flynnem jsme si vyměnili puk a já to od něj dostal prakticky do prázdné brány. Při druhém jsme dobře kombinovali v útočném pásmu a zase dostali puk na volného hráče, který střílel do prázdné,“ shrnuje.

Útočnou snahu podpořila defenziva v čele s brankářem Lukášem Dostálem. Jednička českého týmu z dubnového šampionátu osmnáctek vychytala čisté konto – své čtvrté reprezentační.

„Dosty zachytal skvěle, byl to takový základní stavební kámen výhry. A když máte parádního gólmana vzadu, který vás podrží, tak si můžete víc dovolit vepředu,“ chválí Filip Jirásek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Trenéři sestavu pro druhý duel mírně obměnili. Flynn šel z druhého útoku do prvního místo Jana Václavka, v obraně si tentokrát zahrál Mikuláš Pohl místo Jakuba Mušky. „Je to přípravné období, chceme dát příležitost všem hráčům. A dneska si myslím, že jsme hráče na jejich posty postavili podle našich představ,“ hlásí Miroslav Přerost.

Po dvou duelech mají Češi na kontě čtyři body. V sobotu je na závěr čekají domácí Švýcaři, kteří večer podlehli Slovákům gólem v předposlední minutě 1:3. Právě Slovensko tak má k prvenství na turnaji nejblíž.

„Švýcaři jsou favorité, mají tady asi nejlepší složení mužstva,“ předesílá Přerost. „Je super, že máme v kapse výhru. Určitě nás do posledního zápasu povzbudí,“ dodává Jirásek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

NĚMECKO "20" – ČESKO "19" 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 46. Jirásek (Flynn), 50. Eret (Jirásek, Pohl).
Vyloučení: 6:3.
Bez využití.
Německo: Hane – Gawanke, Ugbekile, Seider, Appendino, Wirt, Wirth, Koziol, Dersch – Wohlgemuth, Schiemenz, Valenti – Schütz, Streu, Bokk – Eckl, Brunnhuber, Ehl – Bullnheimer, Bassler, Knobloch. Trenér: Künast.
Česko: Dostál – Gaspar, Klejna, Dluhoš, Dajčar, Pohl, Myšák, Muška – Eret, Jirásek, Flynn – Václavek, Gajarský, Toman – Przybyla, Kalus, J. Svoboda – Šik, Chrtek, Kalaj – Novák. Trenéři: Bruk a Přerost.

Slovensko "20" – Švýcarsko "20" 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Slovensko "20" 2 1 1 0 0 8:5 5
2. Česko "19" 2 1 0 1 0 6:5 4
3. Švýcarsko "20" 2 1 0 0 1 6:7 3
4. Německo "20" 2 0 0 0 2 4:7 0

Poslední den Summer Hockey Challenge

Sobota 28. července:
11:30 Německo – Slovensko
15:30 Švýcarsko – Česko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz