Bednář je extraligovým nováčkem roku, Pavlát nejlepším juniorem

Foto: Karel Švec, Český hokej

Dvojnásobný úspěch slavili mladí čeští brankáři na slavnostním ceremoniálu Hokejista sezony 2018/19. Cenné individuální trofeje si totiž odnesli Jan Bednář a Dominik Pavlát.

HokejkaTV

Do finálové trojice ankety o nejlepšího nováčka roku, kterou vyhlašuje sportovní redakce České televize, se dostali hned dva hráči ročníku 2002 – brankář Jan Bednář a útočník Jan Myšák. Doplňoval je o čtyři roky starší obránce Tomáš Hanousek.

Hokejistou sezony se stal znovu Milan Gulaš, získal čtyři ocenění »

Hlasování nakonec vyhrál první jmenovaný. Bednář tak korunoval skvělou sezonu, ve které vychytal české sedmnáctce zlato na olympijském festivalu mládeže, s osmnáctkou se podíval na mistrovství světa a Karlovým Varům mezitím pomohl k záchraně extraligy.

Premiérový start zapsal 15. ledna v Třinci, od té doby nastoupil v součtu základní části a play out k patnácti zápasům. Oslnil nejenom úspěšností 91,61 procenta, ale především obrovskou jistotou a klidem, který v brankovišti navzdory svému věku šestnácti let prokazoval.

Bednář se díky ocenění dostal do společnosti Tomáše Hertla, Libora Kašíka, Martina Nečase či naposledy Ondřeje Kovařčíka – ti byli nejlepšími nováčky v předešlých sezonách.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na brněnském ceremoniálu si mohl pogratulovat s Dominikem Pavlátem. Gólman chomutovské organizace byl vyhlášen nejlepším juniorem DHL Extraligy a navázal na dalšího kolegu z brankoviště Lukáše Dostála, jenž dostal cenu loni. Tehdy ji Český hokej předával vůbec poprvé.

Pavlát v uplynulé sezoně stihl vystřídat několik dresů. V Chomutově se zapojil do extraligové základní části, play out i baráže, v Chance lize chytal za Kadaň a Ústí nad Labem, ve druhé lize za Bílinu a samozřejmě v juniorské extralize za své Piráty.

V dlouhodobé části nejvyšší mládežnické soutěže nastoupil do 21 utkání a s úspěšností 94,24 % opanoval brankářské statistiky, v play off přidal sedm startů a 93,60 % pochytaných střel.

I zásluhou devatenáctiletého gólmana se Chomutov překvapivě prokousal ze spodní skupiny až do semifinále a obsadil konečné čtvrté místo.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz