Bambula o dvacítkách: Mám jenom malou šanci, ale udělám všechno

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jan Bambula si výkony v předchozí sezoně za devatenáctku a v Havířově vysloužil nominaci na kvalitně obsazený turnaj v ruském Perku pro hráče do dvaceti let. Po stříbře s národním týmem se mladý forvard znovu plně zapojil do mužstva prvoligového AZetu.

HokejkaTV

Co vám blesklo hlavou, když jste se dozvěděl nominaci na kvalitní turnaj dvacítky?
Že mám šanci probojovat se na mistrovství, ale musím pořád makat, odevzdat dobrý výkon a hlavně udělat dojem, protože jsem jel na první reprezentační akci s dvacítkou. Snažil jsem se udělat všechno, co šlo.

Jaký nakonec turnaj v Permu byl?
Dobrý. Porazili jsme Švédy a Finy, což se tak často nestává, takže to bylo super. Sice neměli plné týmy, ale i tak. Stříbro je v takovém obsazení úspěch. Určitě to byl dobrý turnaj a dobré druhé místo. Musíme stejně pokračovat.

Jaká byla utkání na mezinárodní scéně?
Rusové byli lepší než my, a navíc je hnali fanoušci. Druhý zápas jsme hráli s Finskem, proti nim jsme hráli super, přehrávali jsme je a měli jenom nějaké výpadky. Proti Švédsku jsme zápas ubojovali.

Přiblížila se podle vás kvalita střetnutí úrovni mistrovství světa?
Asi to bude v Ostravě stejně rychlé, ale bude tam ještě větší kvalita. Přijedou hráči, kteří tam nebyli, protože byli na kempech v NHL a byli draftovaní v prvním, druhém nebo třetím kole. Nebyli tam všichni v plné sestavě, což bude dělat hodně. Kvalita bude určitě vyšší.

„Máme super partu, nikdo není odstrčený a všichni se baví se všemi. Hlavní síla je v bojovnosti.“

V čem se ukázala největší síla týmu?
Máme super partu, nikdo není odstrčený a všichni se baví se všemi. Hlavní síla je v bojovnosti a v tom týmu.

Zmínil jste, že Rusko bylo lepší. V čem?
Měli plnou sestavu, měli tam hráče, kteří budou na mistroství. Hlavně je hnali domácí fanoušci, což dělá hodně.

Foto: Vladimir Gorshkov

Užíval jste si vrcholnou akci?
Hlavně první zápas proti Rusku jsem si užil, protože to bylo v atmosféře, kterou jsem zažil asi poprvé. Když sedm tisíc diváku řvalo ‚Russia‘, bylo to fakt super. Další zápasy proti Švédsku a Finsku, to už bylo normální a stejné, jako když jsem byl s devatenáctkou.

Stejná atmosféra, ale z domácího pohledu, bude snad i v Ostravě. Je i tohle motivace?
Je to velká motivace, protože Ostrava je blízko Havířova, odkud pocházím, takže by přišlo i hodně známých. Myslím, že naši fanoušci jsou jedni z nejlepších na světě, takže udělají super atmosféru.

Jak jste byl spokojený s osobním výkonem?
Myslím, že jsem neudělal špatný dojem. Doufám, že se o nominaci poperu. Mám jenom malou šanci dostat se na mistrovství, ale i tak pro to udělám všechno. Potřeboval bych trochu zesílit a zapracovat na střelbě.

„Motivace je velká. Naši fanoušci jsou jedni z nejlepších na světě. Navíc je Ostrava blízko Havířova, odkud pocházím.“ 

Ve vítězném utkání s Finskem jste dal i první gól. Jak vlastně padl?
Péťa Čajka mi dobře hodil puk, já jsem si najel a vystřelil přes hráče. Brankář asi neviděl, takže to tam propadlo.

Teď jste v plném proudu Chance ligy s Havířovem. Daří se vám zatím?
Týmově jsem spokojen, protože jsme získali sedm bodů, a to i navzdory tomu, jaký jsme měli na začátku těžký los. Z osobního hlediska se mi moc nedaří.

Jaké máte před sebou cíle do sezony?
Na mistrovství teď nemyslím, protože je až za tři měsíce. Chci, abychom udělali dobrý úspěch v týmu, kde teď jsem. Chtěl bych, abychom se dostali do první osmičky. Osobně chci hlavně pomoci týmu, herně i body.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz