30 mladých gólmanů dostalo pozvánku na letní kemp v Rokycanech

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

17. června 10:13

Martin Voltr

Také letos stráví během července mládežnické reprezentace nejvíc času na zimním stadionu v Rokycanech. Intenzivní program tam opět po roce čeká talentované brankáře.

Speciální gólmanský kemp už tradičně patří do českého hokejového kalendáře, mladí brankáři na něm čerpají spoustu aktuálních poznatků. A prakticky stejný význam má pro jejich trenéry pod vedením Radka Totha, předsedy brankářské komise hokejového svazu.

Letošní soustředění se v Rokycanech uskuteční od pondělí 11. do pátku 15. července. Zacílené je na mladíky z reprezentací U20 až U16 či jejich širších hledáčků, ve větší míře se přitom týká těch mladších.

Z nejstaršího ročníku 2003 tak dorazí pouze Oliver Šatný a Marek Stuchlík, jenž na dubnovém turnaji dvacítky velmi kuriózně oblékl dres Finů. Velmi cenné srovnání s účastníky posledního šampionátu osmnáctek čeká Jakuba Vondraše, hrdinu juniorského play off a zlatého tažení plzeňských indiánů.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Něco podobného lze říct třeba o Vojtěchu Hambálkovi, jenž se v libereckém dorostu prezentoval senzačně a teď potrénuje po boku Michaela Hrabala či Adama Dybala. Brankáři ročníku 2005 se budou moci ukázat před Hlinka Gretzky Cupem, nicméně je fakt, že nominace na úvodní přípravnou akci osmnáctky už je – na rozdíl od loňského roku – předem daná.

Trenéři, mezi nimiž nebude chybět i kouč brankářů reprezentačního áčka Zdeněk Orct, jsou úplně nejvíc zvědaví na ročníky 2006 a 2007. Reprezentační šestnáctka loni měla zápasový program ještě docela chudý a nejmladší talenti sice byli pod drobnohledem hlavně na akcích VTM, ale v trikotu se lvem na hrudi už to pro ně zase bude úplně o něčem jiném.

Podívejte se na galerii z loňského kempu:

Nominace na brankářský kemp

U20

Marek Stuchlík (Mladá Boleslav), Oliver Šatný (Charlottetown, QMJHL)

U19

Štěpán Vopravil (Liberec), Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Jakub Vondraš (Plzeň)

U18

Michael Hrabal (Sparta Praha), Jan Kasal (Hradec Králové), Daniel Jansa (Plzeň), Jan Kavan (Kometa Brno), Adam Dybal (Karlovy Vary), Vojtěch Hambálek (Liberec), Lukáš Matěcha (Pardubice)

U17

Denis Heczko, Jakub Milota (oba Třinec), Adam Ebenstreit (Karlovy Vary), Břetislav Vystrčil (Mladá Boleslav), Matyáš Mařík (Plzeň), Samuel Kowalczyk, Marek Uherek (oba Zlín), Jan Ondráček (Šumperk), Šimon Vedral (Sparta Praha)

U16

David Skácel (Třinec), Martin Fajmon (Kometa Brno), Ondřej Špírek (Vítkovice), Ondřej Štěbeták (Jihlava), Štěpán Bogač (Liberec), Matěj Tuláček (Rytíři Kladno), Jakub Váňa (Frýdek-Místek), Tobias Tvrzník (Sparta Praha)

Realizační tým:

Trenéři brankářů: Radek Toth, Zdeněk Orct, Martin Láska, Jaroslav Kameš, Miroslav Brož, Václav Fürbacher, Jiří Sklenář, Vratislav Vajner, Rostislav Košárek, David Kovářík, Martin Falter, Jiří Černoch, Stanislav Hrubec, Radim Žižka, Václav Pipek, Michal Mařík, Jan Švaříček
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický
Kustodi: František Ptáček, Jaroslav Hamza
Kondiční trenér: Michal Kenša

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz