Mladé hokejistky ukázaly potenciál. Mile mě překvapily, přiznává Novák

Foto: Martin Mašek

Turnajová sezona už pro české hokejistky skončila. Závěr olympijského ročníku si omlazený výběr ženské reprezentace zpestřil dvěma zápasy s Rakouskem a Slovenskem. Ve Vídni Češky prohrály 2:4, pak si ale spravily chuť a stejným výsledkem zvítězily na slovenském ledě. „Holky se rozhodně nemusí stydět. Naopak, mile mě překvapily,“ přiznává trenér českých reprezentantek Petr Novák.

Plekanec Chance liga

Český výběr Rakušanky na únorovém turnaji v Klagenfurtu porazil 3:0. Ve Vídni stejným soupeřkám podlehl v poměru 2:4. Nutno připomenout, že trenéři dali šanci mladým nadějím. „Nedá se říct, že jsme hráli špatně. Z naší strany to byl vyrovnaný zápas. Rakušanky jsou ve vrcholné přípravě na MS první divize a byli jsme jim vyrovnaným soupeřem. Dostali jsme dva góly v oslabení a jeden do prázdné branky,“ popisuje Petr Novák.

„Ve hře pět na pět jsme ale vyhráli 2:1. Na to, v jakém složení jsme hráli, mě holky vesměs mile překvapily. Rozhodně se nemusí stydět,“ dodává optimisticky.

Novákova parta se následně z Rakouska přesunula do Bratislavy, kde se v derby střetla se Slovenkami. To už bylo jiné kafe. Mladé Češky si během dvou třetin vypracovaly luxusní náskok 3:0 a nakonec zvítězily v poměru 4:2. Po šedesáti minutách ještě duel pokračoval prodloužením tři na tři a následnými nájezdy, ve kterých český celek vyhrál 2:1.

„Slovenky se také připravují na mistrovství světa a byl to opravdu dobrý zápas. Dodržovali jsme, co jsme si řekli. Jsem fakt mile překvapený. Vedli jsme 3:0, pak jsme sice inkasovali, ale přidali jsme čtvrtý gól. V poslední minutě jsme pak v oslabení inkasovali branku na 4:2,“ vrací se ke druhému utkání český kouč.

Holky mě přesvědčily, tvrdí Novák. Rád by pokračoval

Mladé hokejistky, které dostaly šanci, skrývají slušný potenciál. Ukázaly, že se s nimi musí počítat. „Doufám, že jo. Samozřejmě nelze říct, že za čtyři roky vyhrajeme mistrovství světa, ale mladé holky přesvědčily, že se s nimi pracuje dobře. Mají startovní čáru stejnou jako holky, které tentokrát nepřijely. Mladé hráčky je dokázaly nahradit,“ pokračuje Novák.

Ten by rád u ženské reprezentace zůstal. „Bavili jsme se, že bych ještě alespoň rok s týmem pracoval. Snad to platí, protože bych to dělal rád. Samozřejmě to ale není práce jen na rok. Nastolili jsme trochu jiný režim a držíme koncepci, která se nám na posledních akcích vyplatila,“ pochvaluje si trenér českých hokejistek.

Nyní je čeká volno. Reprezentace se sejde až o prázdninách. „Srazíme se někdy v červenci, kdy máme společné kempy s mladými holkami. Navíc u nás bude koncem prázdnin turnaj čtyř. Konkrétní termíny ale budeme ještě ladit,“ uzavírá Petr Novák.

Výsledky zápasů české ženské reprezentace

RAKOUSKO – ČESKO 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky ČR: 22. Forejtová (Smetková), 54. Lorencová (S. Halounová, A. Halounová).
Rozhodčí: Kainbergerová, Loicht – Grascherová, Klemmová.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 29:27.
Diváci: 192.

SLOVENSKO – ČESKO 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky ČR: 6. Mlýnková (Topolská), 33. Forejtová (Pejšová), 34. Topolská (Mlýnková), 53. Martinů (Smetková, Kosinová).
Rozhodčí: Fridrich – Čerhitová, Kúdeľová.
Vyloučení: 6:5, navíc Korenková – Forejtová 10 minut.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 31:35.
Diváci: 112.

Sestava české ženské reprezentace

Brankářky:
Kateřina Zechovská (Litvínov) a Veronika Hladíková (Kladno).

Obránkyně:
Karolína Kosinová, Martina Zedníková (obě Slavia Praha), Daniela Pejšová (Roudnice nad Labem), Karolína Kovářová (Karlskrona, Švédsko), Anna Kotounová (Tábor), Adéla Škrdlová (Třebíč), Debora Bartošová (HTI Stars, Kanada).

Útočnice:
Alexandra Halounová, Sandra Halounová (obě Plzeň), Sára Čajanová (Vsetín), Tereza Mazancová, Nikola Dýcková, Veronika Lorencová, Zuzana Martinů (všechny Slavia Praha), Dominika Forejtová, Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Kamila Smetková (Hodonín), Tereza Topolská (Beroun), Sabina Matoušková (Kladno).

Realizační tým:
Manažerka: Tereza Zahálková
Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Masér / kustod: Martin Vašek
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz