Mladé Češky dvakrát zdolaly Japonsko, radost v generálce trefila Nepokojová

Foto: Martin Mašek

Čtyři dny, tři tuhé bitvy. České hokejistky do 16 let ladily naposledy před dubnovým Evropským pohárem, v Roudnici nad Labem se přetahovaly s houževnatým Japonskem. Až díky gólu 24 sekund před koncem třetího zápasu převážily celkovou bilanci na svou stranu.

Plekanec Chance liga

Trenérům zasáhlo do nominace pár omluvenek, i díky tomu dostaly šanci také dvě debutantky – obránkyně Anna Václavková a útočnice Anna Jiřina Pavlasová. Obě ukázaly, že se s nimi do budoucna může počítat, ale hra českého týmu stála především na první formaci.

Právě ta řídila úvodní vítězství 4:3. Češky vedly po většinu zápasu, Japonky jen dotahovaly. Z elitní pětky se nejdřív trefila Daniela Pejšová, pak Tereza Mazancová i Nikol Nepokojová, prostřední jmenovaná následně zařídila také rozdílový gól ve 47. minutě.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Absence elitního útoku ve druhém zápase byla znát. Hokejistky se v ofenzivě trápily, potřetí v sezoně vyšly brankově naprázdno. A taky potřetí prohrály. Byť poprvé až v nájezdech, když jediný gól dala ve čtvrté sérii Sasakiová.

Poslední duel už český výběr pojal jako generálku před Evropským pohárem, ale byla to trochu bláznivá generálka. Svěřenkyně Romana Heindla předvedly perfektní start, ve 14. minutě vedly po gólech Nepokojové, Haasové a Škorpíkové už 3:0, jenže pak během sedmi sekund dvakrát inkasovaly a nervozita začala pracovat.

Japonky završily svůj návrat vyrovnáním, to se jim povedlo i ve třetí třetině po přesilovkovém gólu Gabriely Horákové. Ovšem Češky už další prodloužení a nájezdy nechtěly. V poslední minutě sevřely Japonsko ve třetině a Nikol Nepokojová z dorážky v čase 59:36 trefila druhé vítězství.

ČESKO – JAPONSKO 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. D. Pejšová, 20. Mazancová, 24. Nepokojová (Čajanová), 47. Mazancová (Nepokojová) – 17. Nagaokaová, 24. Nagaokaová, 48. Šimomukaiová (Itová, Sasakiová).
Rozhodčí: Růžičková – Košťálová, Svobodová.
Vyloučení: 1:2.
Bez využití.
Střely na branku: 38:25 (12:5, 13:8, 13:12).
Nejlepší hráčky: Daniela Pejšová – Marin Nagaokaová.

ČESKO – JAPONSKO 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Rozhodující nájezd Sasakiová.
Rozhodčí: Malá – L. Svobodová, Z. Svobodová.
Vyloučení: 1:3.
Bez využití.
Střely na branku: 32:32 (8:9, 11:8, 10:10 – 3:5)
Nejlepší hráčky: Barbora Bartáková – Kiku Kobajašiová.

ČESKO – JAPONSKO 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Nepokojová (Hanzlíková), 10. Haasová (Škorpíková), 14. Škorpíková, 41. Horáková (Haasová), 60. Nepokojová (Horáková) – 19. Nomuraová (Nagaokaová, Suzukiová), 19. Šimomukaiová (Sasakiová), 28. Nagaokaová (Nomuraová), 53. Suzukiová (Itová).
Rozhodčí: Růžičková – Svobodová, Košťálová.
Vyloučení: 0:1.
Bez využití.
Střely na branku: 41:20 (16:9, 12:6, 13:5).
Nejlepší hráčky: Tereza Mazancová – Kaho Suzukiová.

Foto: Martin Mašek

Soupiska českého týmu

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Benešov), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (Chomutov), Gabriela Horáková (Roudnice nad Labem), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Anna Václavková (Černošice), Denisa Habartová (Sedlčany), Michala Machková (Kadaň).

Útočnice:
Lucie Gruntová (Chomutov), Barbora Bartáková (Sedlčany), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Patricie Škorpíková (Karviná), Hana Haasová (Krnov), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová (Kadaň), Nikol Nepokojová (Chotěboř), Marie Nowáková, Anna Jiřina Pavlasová (Děčín), Adriana Dubová (Kutná Hora).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod: Josef Polenský

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz