Mistři k mistrovi. Jihlava přivedla Říhu a Kajínka

Foto: Zdeněk Drla, hcdukla.cz

V posledních letech byli v širším kádru Liberce, teď hledají nový impuls. David Kajínek a Jiří Říha v rámci ročního hostování vyztuží jihlavskou defenzivu.

partneři českého hokeje

„Obrana byla naším slabším článkem. Snažíme se ji posílit tak, abychom získali silnou půdu pod nohama. Oba kluci už mají něco za sebou, mají nějaké zkušenosti. Jsou to vysocí urostlí hráči, kteří jsou ambiciózní. Do budoucna mají i na to, aby hráli extraligu, takže sem přicházejí s cílem a vůlí něco dokázat," uvedl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

Říha je bývalým mládežnickým reprezentantem a v roce 2012 se zúčastnil mistrovství světa juniorů. V sestavě Liberce se 187 centimetrů vysoký zadák natrvalo neusadil, za Bílé Tygry odehrál jen 25 extraligových zápasů. Nastupoval tak na farmě v Benátkách nad Jizerou, kde loni nasbíral osmnáct kanadských bodů za pět branek a třináct asistencí.

Zatímco Říha v letošním play off za Liberec nenaskočil, Kajínek ve dvou případech ano. Může se tak honosit titulem mistra republiky. Také on ale strávil převážnou část sezony ve WSM Lize. Ve 35 zápasech zapsal osm bodů. Jeho předností je dobrá defenziva, však na to má parametry – měří 189 centimetrů.

„Jsou to vysocí urostlí hráči, kteří jsou ambiciózní. Přicházejí sem s cílem a vůlí něco dokázat."

Jihlavská obrana vypadá přinejmenším zajímavě. Klíčovým zadákem bude Alexandr Grebeňjuk, spoustu bodů loni sbíral i Tomáš Kaláb. Lídrem mužstva je Jiří Dobrovolný, který v baráži odvedl výborný výkon. V Dukle zůstává Vlastimil Bilčík, po zranění se navíc vrací talentovaný Filip Dundáček. Úřadující šampion WSM Ligy se zajímal také o Martina Lojka, ale nebyl sám.

Na Vysočině už nebudou působit Vojtěch Zadražil (Prostějov), Miha Štebih (v jednání se Slavií) a Martin Parýzek.

Soupiska Dukly v přípravě

Gólmani: Jakub Škarek, Lukáš Sáblík

Obránci: Jiří Dobrovolný, Tomáš Kaláb, Alexandr Grebeňjuk, Vlastimil Bilčík, Jiří Říha, David Kajínek, Filip Dundáček, Václav Půža

Útočníci: Michal Důras, Josef Skořepa, Tomáš Čachotský, Filip Seman, Richard Diviš, Lukáš Jícha, Lukáš Anděl, Filip Stoklasa, David Březina, Jevgenij Kondratěv, Marek Pulkrab 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz