Mistr vhazování opět zaválel! Pro nás zlaté body, libuje si Petr Vrána

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

21. listopadu 2019, 21:44

Daniel Ježek

Oceláři v předehrávce 20. kola těsně přehráli krajského rivala z Vítkovic a bodově se dotáhli na vedoucí Spartu. Jednou z klíčových postav byl útočník Petr Vrána. Elitní centr slezského celku vstřelil úvodní branku, jeho další velký příspěvek přišel v závěrečných minutách. Vrána ve vlastním pásmu neprohrál ani jedno vhazování a výrazně tak pomohl úřadujícím mistrům k další výhře.

Nový fanshop

Vítkovice se na vás dobře připravily, přečíst jejich hru byl někdy velký problém, že?
Neřekl bych, že přijely úplně jiné Vítkovice. Oni totiž už proti nám hráli velice dobře v prvních dvou zápasech u nich. Dobře bruslí, jsou mladí, mají pohyb. Asi věděli z našeho zápasu s Brnem, že jsme měli problémy, když po nás Kometa chodila agresivně ve dvou nebo ve třech. V první třetině na nás vletěli, nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa.

Hosté ani moc nefaulovali, první trest měli až v poslední třetině.
Měli výhodu dvou přesilovek, my naopak žádné. Naštěstí jsme skvěle sehráli tu jednu, kterou jsme měli ve třetí třetině, a rozhodli zápas. Zápas byl vyrovnaný, hrálo se hodně do těla, hodně se bruslilo. Faulů nebylo tolik, díky bohu jsme naše oslabení sehráli dobře.

V závěru jste vyhrál hodně klíčových vhazování, trénujete je?
Na tréninku se snažíme něco dělat. Buly je vždy padesát na padesát, jsem proto rád, že to takhle vyšlo. Všechna vhazování jsem měl na bekhend, což je pro mě v našem pásmu výhoda. Teď to šlo, v jiných zápasech to zase tak dobré nebylo. Naštěstí jsme těch pár posledních buly uhráli, dostali se do pohody a dotáhli zápas do vítězného konce.

Co říkáte na Martina Gernáta, který je nejproduktivnějším bekem extraligy?
Když hraje tým dobře, tak individuality mají možnost vyskočit. Martin podává stabilní výkony od začátku sezony. Někdy to tak je, člověku to tam nespadne, neudělá důležité body. Na prvním místě je ale vždy týmová hra, teď se k tomu vrátil. On začal dávat góly, nám začala fungovat přesilovka. Je to dobře pro něj. On na sobě pracuje, hraje výborně, ty body si zaslouží.

Derby je zajímavé i soubojem bratrů Stránských. Matěj tedy po výhře bude mluvit?
Věřím, že si mezi sebou něco řeknou. Myslím, že Matěj je opravdu nadšený z naší výhry. Zápas to ale nebyl jednoduchý. První třetina nás stála hodně sil a měli jsme štěstí, že skóre bylo takové, jaké bylo. Vítkovice hrály výborně, jsou to pro nás zlaté body.

V zápase jste měl trochu víc šarvátek, než je u vás obvyklé. Čím to bylo?
Někdy to tak člověk má, asi jsem neměl moc dobrou náladu. Dlouho se hrálo bez vyloučení, některé věci nás už začaly štvát. Člověka to někdy vytočí. Bylo tam pár momentů, že jsme do sebe možná šli zbytečně. K zápasům to ale patří, myslím, že to bylo v rámci fair-play hry.

Je to znak derby, nebo to byl další běžný zápas?
Takových zápasů bývá víc, proti Vítkovicím to ale vždy je vyhecované. Přišlo hodně lidí, byla skvělá atmosféra. Člověk někdy ztratí nervy a k něčemu dojde. Myslím ale, že to bylo v pohodě.

Sestřih utkání Třinec – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz