Mistr na ledě. Varaďa je v kontaktu s Oleszem, proč chyběl Krajíček?

Foto: hcocelari.cz

Po třech měsících se po ledové ploše třinecké Werk Areny opět proháněli Oceláři. Devadesát osm dní od posledního zápasu mistrovské sezony se hráči s drakem na prsou vrátili do těžké práce na ledě, na úvodním tréninku se trenérskému štábu Třince hlásil téměř kompletní kádr.

HokejkaSHOPvanoce

Oceláři zahájili přípravu na ledě jako poslední z extraligového pelotonu. „Pauza byla dlouhá, jsem proto rád, že mám všechny kluky zpátky pod sebou. Po náročné sezoně ale kluci delší volno potřebovali. Věřím, že přišli pozitivně naladění a společně se můžeme zase pustit do práce. Od prvního tréninku si půjdeme za svým cílem,“ říká hlavní trenér Václav Varaďa.

„Kádr ještě není kompletní, sledujeme trh s volnými hráči. Nikdy neříkám nikdy, pro kvalitního hráče se v týmu vždy dá vytvořit místo.“

Sestava Třince se po mistrovském tažení příliš neobměnila, největší změnou prošlo složení brankářské dvojice. Jak to vypadá se stavbou kádru pro nadcházející ročník? „Kádr ještě není kompletní. Sledujeme trh s volnými hráči, také budeme během srpna sledovat formu našich hráčů. Nikdy neříkám nikdy, pro kvalitního hráče se v týmu vždy dá vytvořit místo,“ pokyvuje kouč Slezanů.

Oceláři museli po mistrovské sezoně hledat novou brankářskou dvojici, když v Třinci skončili jak Šimon Hrubec, tak Peter Hamerlík. Náhrady vedení slezského celku získalo velice rychle, dvojice Patrik BartošákPetr Kváča slibuje stabilitu mezi třemi tyčemi. „Zatím to je super. Během letní přípravy jsme si skvěle sedli, Kvaky je mladý kluk, který se chce učit a pracovat na sobě. Snaží se od starších odkoukat co nejvíc, to se mi na něm líbí. Doufám, že to takhle bude fungovat i nadále,“ hlásí Bartošák.

Foto: hcocelari.cz

Rodák z Kopřivnice se k Ocelářům přesunul od krajského rivala z Vítkovic. Jak zatím vnímá třinecký klub? „Mám daleko větší víru, že tady něco vyhrajeme, než tomu bylo doteď. Člověk když vidí, v jak silné sestavě jsme vletěli do přípravy, tak si myslím, že budeme jedni z hlavních favoritů na celkové vítězství. Uvidíme, je to ještě daleko před námi, počáteční pocity jsou ale suprové. Kádr je neskutečně silný,“ ví nový gólman Ocelářů.

Bartošáka s Kváčou ale čeká pořádně těžký úkol, a to nahradit fanoušky velice oblíbenou dvojici Hrubec – Hamerlík. „Gólmanská dvojice by měla být při nejmenším stejně silná, ne-li lepší, než tomu bylo doteď. Doufám, že dokážeme Šimona s Hamasem, a později s Pavlem Kantorem, nahradit minimálně stejně dobře, jak to tady dokázali oni. Zbytek týmu je minimálně stejně silný, jako tomu bylo v loňské sezoně,“ věří Bartošák.

„Člověk když vidí, v jak silné sestavě jsme vletěli do přípravy, tak si myslím, že budeme jedni z hlavních favoritů na celkové vítězství.“

V minulém týdnu ve Vítkovicích skončil Rostislav Olesz, v médiích se okamžitě objevilo možné budoucí spojení Olesze s Oceláři. „To vůbec nevím, tohle téma mojí hlavou neproblesklo. Jestli bude hledat angažmá u Ocelářů, tak je to jeho věc. Jestli přijde, tak ho uvítáme, tohle ale aktuálně není u nás na pořadu dne,“ říká Patrik Bartošák.

„S Rosťou jsem hovořil, v nějakém kontaktu jsme. Máme spolu úzký a kamarádský vztah, nechci ale nijak předjímat, jak to s ním vlastně dopadne. Po návratu z Finska jsem čerpal dovolenou, během tohoto týdne bude čas a prostor k řešení a posílení našeho kádru, stejně tak k vyjádření se ohledně Rosti Olesze. Jeho hra je mi velmi blízká, vyžaduji spoustu aspektů, které Rosťa v sobě má. Roli hraje taktéž forma, kterou naši hráči mají, a v jakém stádiu se nacházejí ohledně herního projevu a vývoje. Ještě je spousta otázek, nebral bych to jako hotovou věc,“ přibližuje Václav Varaďa.

Foto: hcocelari.cz

Oceláři rovněž posilovali v obranných řadách. Ze Švýcarska se vrátil Tomáš Kundrátek, který v Třinci krátce působil již v minulé sezoně. „Říká se, že bez brankáře se nedá vyhrát, já říkám, že bez brankáře, obrany a útoku se nedá vyhrát. Jsme nesmírně rádi, že se Tomáš rozhodl pokračovat u nás. Je to kvalitní bek, obouchaný evropskými ligami. Určitě se na něj budeme spoléhat,“ říká trenér Slezanů.

„Bavil jsem se s agentem a rozhodl se pro Třinec. Podepsal jsem tady tříletý kontrakt, je to super. Žádnou výstupní klauzuli ve smlouvě nemám, takže nehrozí, že bych někam odešel. Bavili jsme se o tom i se ženou, nastala taková situace, že jsem se musel rozhodnout kde budu hrát v Česku. Domluvili jsme se s Honzou Peterkem, za nabídku z Třince jsem nesmírně rád,“ hlásí obránce Tomáš Kundrátek.

„Podepsal jsem tady tříletý kontrakt, je to super. Žádnou výstupní klauzuli ve smlouvě nemám, takže nehrozí, že bych někam odešel.“

Hlavnímu trenérovi Václavu Varaďovi se na první tréninkové jednotce hlásil téměř kompletní tým, na ledě chyběl pouze zkušený obránce Lukáš Krajíček. „Lukáš je po lednovém otřesu mozku, kvůli kterému zmeškal zbytek sezony, zcela zdráv, nicméně na prvním tréninku chyběl z důvodu nemoci,“ vysvětluje kouč Ocelářů.

Po velice náročné letní přípravě se tak Oceláři začali připravovat na ledě. Využil v létě Patrik Bartošák kolo, podobně jako to kdysi praktikoval trenér Václav Varaďa? „Kolo jsem si nafoukal, nechal si ho opravit a od té doby leží u mě ve sklepě. Na kole jsem letos, pokud nepočítám rotopedy v posilovně, ještě neseděl. Poprvé na kolo sednu až teď, kdy spolu s cvičitelem mého psa pojedeme na Javorový. Tohle bude moje premiéra v tomto létě,“ směje se třinecký gólman.

Změny v HC Oceláři Třinec

Příchody:

Patrik Bartošák (Vítkovice)
Petr Kváča (České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (Davos)
Patrick Kudla (Nové Zámky)
Patrik Hrehorčák (Rouyn-Noranda)
Michal Kvasnica (Portland)

Odchody:

Šimon Hrubec (Kunlun)
Peter Hamerlík (neznámo)
Jan Bartko (Ticino)
David Cienciala (Mladá Boleslav)
Patrik Husák (Poruba)
Vít Christov (České Budějovice)
Ethan Werek (Kunlun)
Vladimír Svačina (neznámo)
Jonáš Peterek (Calgary)

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Patrik Bartošák, Petr Kváča.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci:
Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Michal Kvasnica, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Petr Vrána.

Zápasy před startem TELH

13.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno
15.08. 18:00 HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec
20.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec
22.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

30.08. 18:00 Pelicans Lahti – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)
01.09. 16:00 Junosť Minsk – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)
06.09. 18:00 HC Oceláři Třinec – Pelicans Lahti (Liga mistrů)
08.09. 17:00 HC Oceláři Třinec – Junosť Minsk (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz