Místo Slovanu návrat domů. Kundrátek bude hrát znovu za Oceláře

Foto: hcocelari.cz

Po předčasném konci v čínském Kunlunu se stěhoval do Třince, kde hrával před odchodem do zahraničí, posléze Tomáš Kundrátek zase zvedl kotvy a vyrazil pro změnu do švýcarského Davosu. Nyní míří zkušený reprezentační bek zase zpátky. „Tomáš se s vedením klubu dohodl na tříleté smlouvě,” konstatuje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

HokejkaSHOPvanoce

Účastník olympijských her 2018 a dvou mistrovství světa původně myslel na setrvání v zahraničí. Kundrátka lákala Kontinentální liga, kterou kromě Kunlunu hrál třeba i za Nižnij Novgorod, Rigu či Slovan Bratislava. Právě slovenský klub měl zájem, Vladimír Vůjtek potvrzuje, že byla připravena předběžná dohoda.

„Jenomže jak známo, Slovan nakonec ruskou soutěž hrát nebude, Tomáš tedy musel řešit jiné varianty. Bylo to podobné jako u Michala Řepíka, Rudolfa Červeného, Lukáše Kloka nebo třeba Jakuba Štěpánka,” říká agent. Zatímco Klok míří do finského Lukko Rauma, Řepík se Štěpánkem budou hrát Tipsport extraligu.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

A Kundrátek nakonec také. „U Tomáše bylo ve hře víc možností, zajímaly se jiné extraligové týmy, byl tam i kontakt s kluby z evropských soutěží. Nakonec jde ale Kundrátek do Třince. Roli hrálo to, že se jedná o špičkový tým, který na jaře slavil titul. Tomáš tam během minulé sezony zhruba měsíc hrál, zná prostředí, trenéry, spoluhráče, fanoušky. A nemá to také daleko z Přerova, kde je doma,” vypočítává Vůjtek.

Bývalý zadák Washingtonu končil minulý ročník ve švýcarském Davosu, který neprožíval dobrou sezonu. Kundrátek pomohl klubu ke klidné záchraně, i s baráží sehrál za Davos 19 soutěžních utkání, přičemž zaznamenal gól a tři nahrávky. Zároveň patřil také ke stabilním členům české reprezentace, pod trenérem Říhou odehrál podniky Euro Hockey Tour, ale po Carlson Hockey Games v Brně vypadl z kádru pro šampionát na Slovensku.

Teď je jasné, že účastník Světového poháru 2016 zamíří znovu do tuzemské nejvyšší soutěže. U jarních vítězů play off naváže na minulý ročník, v němž sehrál šest extraligových zápasů, v nichž zaznamenal branku a asistenci. „Tomáš se na příští sezonu chystá individuálně, jak byl zvyklý i v minulých letech. K Ocelářům se přidá v době, kdy Třinec zahájí společné tréninky na ledě,” doplňuje Vladimír Vůjtek.

Od návratu Kundrátka si ve Slezsku hodně slibují. „Jsem rád, že se k nám Tomáš vrátil. Je to kvalitní obránce, který má spoustu zkušeností ze zahraničí i reprezentace. Věřím, že nám v sezoně pomůže,” hlásí sportovní ředitel třineckého klubu a bývalý vynikající útočník Jan Peterek. „Jsem rád, že kluci vyhráli titul, moc jsem jim to přál. Doufám, že si to užili a ve výherní pohodě budeme pokračovat i nadále,” připojuje sám Kundrátek.

Příchody k HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (B, Vítkovice)
Petr Kváča (B, České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (O, Davos, Švýcarsko)
Patrik Hrehorčák (Ú, Rouyn-Noranda, QMJHL)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Šimon Hrubec (B, Kunlun, KHL)
Peter Hamerlík (B, neznámo)
David Cienciala (Ú, Mladá Boleslav)
Patrik Husák (O, Poruba)
Vít Christov (Ú, České Budějovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz