Michnáč v zámoří válel, ale hlásí návrat domů. Upsal se na 2 roky

Foto: hcsparta.cz

Sparta definitivně hlásí další posilu do ofenzivních řad, dvouletou smlouvu s klubem podepsal dvacetiletý odchovanec Albert Michnáč. Pražané o tom informovali na svých webových stránkách.

Nový fanshop

„Už před začátkem nové sezony jsme předesílali, že chceme dávat příležitost našim mladým odchovancům,“ hlásí sportovní ředitel Petr Ton k příchodu šikovného útočníka, který ve Spartě naposledy hrál v sezoně 2015/16 za tamní juniory a starší dorostence.

„Bude to znít jako klišé, ale je to pro mě obrovská čest, že zase mohu obléknout dres s eskem na hrudi.“

Albert Michnáč se sparťanským fanouškům ukázal už v úterním derby proti Slavii. Naskočil ve druhé útočné formaci po boku Jiřího Smejkala a Matúše Sukeľa a vedl si skvěle, zápas si užíval a k jasnému vítězství 5:0 přispěl dokonce jednou trefou do černého.

„V přípravě nás svými výkony přesvědčil o tom, že si zaslouží šanci v našem A-týmu. Jeho hru si velmi pochvaloval i trenér Uwe Krupp,“ dodává Ton na adresu mladého bojovníka, jenž na Spartě hokejově vyrůstal. Šance od svého mateřského klubu si velice váží.

„Znamená pro mě hodně. Zvlášť s takovým týmem, který se pro tuto sezonu buduje. Tady jsem vyrůstal a hrál skoro celý život. Bude to znít jako klišé, ale je to pro mě obrovská čest, že zase mohu obléknout dres s eskem na hrudi,“ líčí spokojeně pražský rodák.

Poslední tři sezony strávil v kanadské juniorské Ontario Hockey League. Postupně si zahrál za Guelph, Mississaugu a Saginaw. Soutěž mu sedla a bodově válel, celkem sehrál 214 zápasů a zaznamenal v nich parádních 167 bodů za 57 branek a 110 nahrávek.

Foto: hcsparta.cz

Změny v HC Sparta Praha

Příchody:

Vladimír Růžička mladší (Ú, Chomutov)
David Dvořáček (Ú, Prostějov)
Matúš Sukeľ (Ú, Slovan Bratislava)
Martin Dočekal (Ú, Kometa Brno)
Michal Řepík (Ú, Podolsk)
Marek Kvapil (Ú, Liberec)
Adam Polášek (O, Nižněkamsk)
Albert Michnáč (Ú, Saginaw)

Odchody:

Petr Kumstát (Ú, konec kariéry)
Richard Jarůšek (Ú, neznámo)
Tomáš Voráček (O, neznámo)
Erik de la Rose (O, Västeras)
Lukáš Klimek (Ú, Olomouc)
Matěj Beran (Ú, neznámo)
Jaroslav Hlinka (Ú, konec kariéry)
Steven Delisle (O, Frankfurt)
Zach Sill (Ú, Kolín, DEL)
Roberts Bukarts (Ú, Vítkovice)
Tomáš Jandus (Ú, Prostějov)

Aktuální soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
Matěj Machovský, Jan Mičán, Jakub Sedláček, Jan Škorpík.

Obránci:
Jeremie Blain, Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Adam Polášek.

Útočníci:
Jan Buchtele, Jiří Černoch, Martin Dočekal, David Dvořáček, Miroslav Forman, Kevin Klíma, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Albert Michnáč, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Vladimír Růžička mladší, Michal Řepík, Robert Říčka, Jiří Smejkal, Matúš Sukel'.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz