Michal Kempný střeží Stanley Cup jako oko v hlavě: Mám k němu velkou úctu

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Michal Kempný a Jakub Vrána mají přesně jeden den na to, aby ukázali slavný Stanley Cup těm, kteří významně ovlivnili jejich hokejový život. Rodině, trenérům, klubu, kde vyrostli. A právě obránce, jenž slavil Stanley Cup po přestupu z Chicaga do Washingtonu, jej dopoledne ukazoval v Hodoníně. V podvečer se pak dočkali také fanoušci v brněnské DRFG Areně.

NHL 20

Stanley Cup je pro ofenzivně laděného beka životní metou. „Každé dítě o tomhle sní a mně se to podařilo, což je něco neuvěřitelného. Nikdo mi to do smrti nevezme,“ usmíval se Michal Kempný před novináři.

Se slavným pohárem se mohl doma těšit den. Ukázal ho v rodném Hodoníně, a pak se dočkalo také natěšené Brno. „K poháru se chovám s respektem, protože k němu mám velkou úctu. Strážím ho jako v oko v hlavě,“ přiznává český zadák, který se s Washingtonem dohodl na čtyřleté smlouvě.

Letošní šampion NHL si nyní užívá volno, co nevidět ale přijde na řadu nový ročník NHL. V něm bude Kempný a spol. triumf ve Stanley Cupu obhajovat, což je zavazující. „Za nějaký týden začnu opět trénovat. Do Ameriky budu odlétat začátkem září. Na další sezonu se chci připravit co nejlépe,“ dodává sedmadvacetiletý hokejista.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz