Mety Davida Musila: šance vybojovat MS a s bráchou Adamem napodobit dědu

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Jsou blízko kousku, který je v historii českého hokeje unikátní. David a Adam Musilové mají šanci napodobit svého dědečka Jaroslava Holíka a jeho bratra Jiřího, kteří před lety patřili k oporám československé reprezentace. Pravda, vnuci Jaroslava Holíka tak daleko ještě nejsou, v elitním výběru začínají. Ale společný start za národní tým je jejich velkým snem. "Bylo by to krásné. Je tady dost hráčů, uvidíme, jakou sestavu trenéři zvolí," říká starší David.

Nový fanshop

Zatímco mladší Adam je v přípravě od prvního dne úvodního kempu, David se přidal jako jeden z posledních. V neděli hrál ještě extraligové finále, dva dny poté už se hlásil v hotelu, kde reprezentanti nocovali před cestou na Švédské hry. "V pondělí odpoledne mi zavolal pan Fischer. Musím přiznat, že jsem to moc nečekal. O reprezentaci jsem ani nepřemýšlel. soustředil jsem se na zápasy Třince a doufal, že v play off budeme hrát co nejdéle. Takže národní tým byl pro mě překvapením," připomene.

Nečekaná pozvánka ho potěšila, nikterak prý nemusel překopávat program na nejbližší dny. "Nic jsem neplánoval. Doufal jsem, že finále natáhneme." Po nedělní porážce s Kometou zhasl Ocelářům sen o titulu, David Musil brzy poté přehodil myšlení směrem k další výzvě. "Všechno proběhlo narychlo. S klukama v Třinci jsme měli večeři, pak jsem se zabalil a druhý den ráno jel do Prahy," popisuje.

Bude to největší prověrka před MS, ví Špaček

Hokejový Třinec v sérii s Brňany vyhrál první zápas a příjemně se naladil, jenomže pak padl čtyřikrát v řadě. A bral pouze stříbro. "Je tam samozřejmě zklamání, že jsme sérii nedotáhli do konce a nezískali titul. Jinak ale myslím, že můžeme být docela spokojeni s tím, jak to skončilo." Na rozdíl od jiných reprezentantů je teď aspoň v dobrém tempu. A rozehraný. "Každý by chtěl finále vyhrát. Docela mě mrzí, že jsme to nedokázali. Nebo že jsme neposunuli finále o pár zápasů. Nedá se nic dělat," dodává ještě.

Na každém konci je dobré najít si něco pozitivního. Finálovou porážku Davidovi vynahradí zmíněná možnost, že si v reprezentačním dresu zahraje s bratrem Adamem. Ani jeden z nich by tomu ještě někdy před měsícem asi nevěřili, teď jsou ale blízko. "Je to sen. Doufejme, že se splní," přeje si. "Je tady víc hráčů. Máme tři zápasy, záleží na trenérovi, jak postaví sestavu. Snad si spolu zahrajeme."

Adam v průběhu extraligového playoff naznačoval, že Davida nechce příliš rozptylovat. Ale v kontaktu byli. "Moc jsme si nevolali. Dost se to křížilo, když jsme hráli my, tak i oni. Někdy jsme si trošku napsali." Pro oba ani nebylo podstatné, jestli po příjezdu Davida dostanou ve Švédsku společný hotelový pokoj. "Ne, že bychom nechtěli. Ale abych řekl pravdu, já tohle zase tolik neřeším. Až skončí sezona, budeme s bráchou pohromadě dost," usměje se starší ze sourozenců.

Čekám hokej ve vysokém tempu, hlásí Faksa

Zadák, který je v národním týmu jediným zástupcem Ocelářů, jde do Švédských her podobně jako ostatní. Motivaci vybojovat nominaci na mistrovství světa má ohromnou! "Půjdu zápas od zápasu. Chci ukázat, co umím, co ve mně je. Pak bude záležet na trenérech." Z účasti Davida a Adama se pochopitelně raduje tatínek František., v minulosti dlouholetý reprezentační obránce a mistr světa 1985. "Táta je teď zrovna v Rusku, na šampionátu osmnáctek. V pondělí jsme si chvilku volali, ale nějak moc nároďák neprobírali. Doufám, že se nám to ještě povede, že se k telefonu pořádně dostaneme," hlásí.

Když David slyší otázku, že s bráchou mají šanci napodobit legendárního dědečka a také jeho bratra Jiřího, jen se lehce pousměje: "Napadlo mě to, ale ne nějak moc. V neděli nám skončila sezona, bylo to hodně rychlé," potvrzuje. David Musil je v národním mužstvu potřetí. První čárky za účast v mezistátních zápasech udělal v loňské přípravě na MS proti Německu. "Uvidíme, jak to dopadne letos. Jakou šanci na Švédských hrách dostanu. Jsem každopádně moc rád, že jsem byl pozván. Chci hrát nejlépe, jak dovedu," slibuje závěrem.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz