Mertl vítá české spoluhráče, Krejčík a Smejkal budou hrát KHL v Záhřebu

Foto: Stanislav Souček

15. července 2016, 10:15

Adam Bagar

Chorvatský Medveščak Záhřeb hlásí před startem nového ročníku ruské KHL další posily. A znovu lovil z řad českých hokejistů. Po Tomáši Mertlovi, jenž se do klubu vrátil po krátkém angažmá v Mountfieldu, obléknou dres s medvědem na hrudi zadák Jakub Krejčík a útočník Jiří Smejkal. Účastník Kontinentální ligy o tom informoval na svém webu, délku kontraktů však nezveřejnil.

Esport hokejová liga

Pětadvacetiletý Jakub Krejčík si zahrál ruskou KHL už v sezoně 2012-13, tehdy sehrál 42 zápasů v dresu pražského Lva. Bývalý obránce obou pražských "S" poslední dva ročníky zakotvil na severu Evropy, kde hájil barvy švédského Örebro. Ve 107 utkáních tam nasbíral slušných 31 bodů za pět branek a 26 nahrávek. K tomu navrch nasbíral několik reprezentačních startů, přičemž jistě těmi nejcennějšími jsou ty z MS 2015 v Česku.

"Jakub je výborným bruslařem, ve svém klubu patřil poslední dvě sezony k nejproduktivnějším obráncům a v roce 2015 dokonce startoval na mistrovství světa. Myslím, že pro nás bude velice užitečným hráčem a přinese zase jiné rozměry do skupiny beků, které máme na soupisce. Těší se na nové angažmá v Záhřebu a chce patřit k nejlepším bekům v soutěži," prozrazuje sportovní manažer Medveščaku Záhřeb Aaron Fox.

Stejný přesun jako před rokem. Mertl znovu oblékne dres Záhřebu »

Společně s Krejčíkem do Chorvatska míří teprve devatenáctiletý útočník Jiří Smejkal, jenž zatím zkušenosti se seniorským hokejem nemá. Odchovanec Českých Budějovic odešel před dvěma lety do zámoří, kde v kanadské juniorské WHL hájil barvy týmů Moose Jaw Warriors a Kamloops Blazers. Vytáhlý hokejista má ve sbírce stříbro ze světového šampionátu hráčů do osmnácti let, startoval také na posledním MS dvacítek.

Smejkala si Medveščak vybral už před třemi lety na draftu KHL. "Na mistrovství světa hráčů do dvaceti let sehrál z českých hráčů nejvíc minut. Je to velký a velmi silný kluk, který hraje tvrdě. Doufáme, že přijde a získá pro sebe nějaký čas na ledě na úkor starších hráčů," říká sportovní manažer Aaron Fox, který už před časem přivedl do klubu Tomáše Mertla. Produktivní útočník se do Chorvatska vrátil po krátké štaci v Hradci Králové.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz