Mertl přišel o parťáka Gulaše: Je to blbé. Mohl si olympiádu užít

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

12. února 2018, 20:14

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Oba řádí v dresu extraligového lídra z Plzně. Tomáš Mertl nasázel už 30 branek a přidal 26 asistencí, jeho pravá ruka Milan Gulaš zapsal 23 tref a 38 nahrávek k tomu. Teď se obávaný ofenzivní tandem rozpadl. Vinou Gulašova smolného zranění z generálky proti Finsku, které plzeňského útočníka na dlouho vyřadilo ze hry. Kdo se teď stane novým parťákem Tomáše Mertla?

Nový fanshop

Ještě v nedělní generálce proti Finsku spolu Tomáš Mertl s Milanem Gulašem nastoupili ve stejné formaci. Po nešťastném střetu krátce před koncem zápasu ovšem Gulaš odpajdal do kabiny a pondělní trénink v Kangnungu sledoval jen v zimní bundě ze střídačky. Olympijské hry pro něj zůstaly zavřeny.

„Je to hodně blbé. Mrzí mě to, protože odehrál super sezonu a teď odjede zrovna v tom nejlepším. Mohl si to užít. Je to škoda,“ štve Tomáše Mertla. Snažil se svého kamaráda z úderné plzeňské letky utěšit? „Nevím, jestli k tomu má člověk co říct. Vypořádá se s tím sám, ale je to blbé,“ dodává.

Růžička před odletem do Koreje: Milana je mi líto

Sám Gulaš při emotivním rozhovoru ztěžka zadržoval slzy. Tolik ho krutý a vynucený konec těsně před začátkem olympijského turnaje zdrtil. „Je mu 32 let a olympiáda se nehraje každý rok,“ pokračuje Mertl.

Jednatřicetiletý centr tak v pondělí trénoval s Romanem Červenkou a Michalem Vondrkou, který v Soulu kvůli nemoci neabsolvoval závěrečné dva podniky. „Hráli jsme spolu, má to vliv i na mě,“ přiznává letní akvizice Plzně.

Gulaš odstoupil po střetu s Finem Hartikainenem

Nyní si musí rychle zvyknout na nové spoluhráče. Turnaj pro národní tým startuje už ve čtvrtek. „Myslím, že jsme profesionálové a umíme si s dalšími kluky sednout. Takový je někdy bohužel hokejový život.

„Už je to tak, těžko se tím můžeme zaobírat. I minulý turnaj jsem hrál bez Milana. Jsou tady jiní kluci, kteří jsou zkušení a šikovní. Věřím, že i s nimi budu hrát slušně,“ dodává na závěr Tomáš Mertl.

Debutant Řepík: Moc si toho vážím, chci si OH užít

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz