Memorandum stvrzeno. Žihadla zůstanou ve 2. lize minimálně tři roky

Foto: Facebook Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Ještě na jaře to vypadalo, že druholigový hokej v Moravských Budějovicích po odchodu hlavního mecenáše skončí. Nestalo se tak. Žihadla budou nově spolupracovat se Znojmem a i díky pomoci od města pokračují ve druhé lize.

NHL 20

Na pondělní tiskové konferenci se slavnostně podepsalo memorandum o spolupráci města a Žihadel. 

„Na to, že jsme tak malé město – myslím si, že jsme nejmenší město, které hraje 2. ligu – se snažíme do hokeje dávat nějaké peníze,“ uvedl starosta Vlastimil Bařinka. 

Radnice podpoří klub jedním milionem korun, a to minimálně po dobu tří let. Alespoň v tomto duchu se nese memorandum, jež bylo pondělním dnem podepsáno.

Žihadlům by tento příspěvek měl zajistit alespoň tři další druholigové sezony.

„Myšlenka je taková, že chceme dávat mladým klukům šanci v seniorském hokeji. Šanci k tomu, aby se dál posouvali a zlepšovali," hlásí jednatel a zároveň hlavní trenér Miroslav Vybíral o nové koncepci klubu.

Vybíral zároveň prozradil, že se stále snaží o posílení současného mužstva. Jednání s potenciálními posilami dosud probíhají.

¨

Kádr Moravských Budějovic budou každopádně z velké většiny tvořit mladí hráči ze Znojma. Žihadla se totiž stala farmou Orlů, kteří hrají mezinárodní EBEL. 

Mladíky pak doplní kostra zkušenějších hokejistů, kteří už v dresu Žihadel působili dříve: namátkou David Horký či Petr Krutiš. Lze tak najít paralelu s fungováním hokejového klubu v Klatovech. Právě touto cestou se nyní Žihadla chtějí vydat.

Jaká bude nová éra hokejových Moravských Budějovic?

Aktuální kádr HC Moravské Budějovice 2019

Brankáři: David Vacek, Jan Radosta, Radek Kocák.

Obránci: Jiří Peroutka, Tomáš Pelikán, Aleš Trnka, Matěj Chlubna, Matyáš Šána, Zdeněk Brabec, Daniel Dudáček, Ján Marcinko.

Útočníci: Tomáš Račický, Tomáš Sigmund, Ondřej Svoboda, Richard Sorger, Jiří Kratochvíl, Roman Alexa, Daniel Piš, Patrik Bulín, Mirek Bazala, Tomáš Hačecký, Petr Krutiš, David Horký, Adam Špaček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz