Měli jsme nohy v písku, říká Voráček. Pak rozhodl: Urvali jsme to vůlí!

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Až do 45. minuty hrála reprezentace s Německem 1:1. Outsider hrozil a vytvářel si šance. Čtvrtfinále rozhodně nebylo jasnou záležitostí.

HokejkaTV

„Určitě to nebyl náš nejlepší zápas. Přišlo mi, že jsme měli nohy v písku. Alespoň já," říká Jakub Voráček, teď už s úsměvem.

„Bylo to 1:1. A tam není čas na pochyby," pokračuje. „Věděli jsme, že to urveme vůlí. Že když u toho zůstaneme a neuděláme nějakou chybu, tak ty góly prostě dáme. Byli jsme trpěliví."

A taky, že ty góly dali! 

Konkrétně ten na 2:1, který se později ukázal jako vítězný, vstřelil právě Voráček. Češi jeli v přečíslení tři na jednoho, Voráček to vzal na sebe a vystřelil.

Blesklo se mu hlavou, že to musí jako kapitán strhnout? „To ne. Kdyby to bylo ze druhé strany a jel bych zleva, volil bych nahrávku, protože by to měl Frolda (Michael Frolík, pozn. redakce) na volej. Takhle by ta nahrávka byla těžká, šlo by to přes celé tělo a jemu navíc na forhend. Říkal jsem si, že vystřelím a třeba se to pak k němu odrazí."

No a nakonec... „Nakonec se to odrazilo ke mně a já to jen zametl," raduje se Voráček.

A Česko je po čtyřech letech v semifinále! „Je to krásný pocit. Ta třetí třetina byla z naší strany skvěle sehraná," těší Voráčka, který má po osmi zápasech na turnaji už šestnáct bodů.

V sobotu od 19:15 hrají Češi s Kanadou. „Bude to těžké, dobře bruslí," povídá Voráček. A i když nejde z Kanady takový strach jako v minulých letech, tahle země snad slabý výběr nikdy poskládat nemůže. „Myslím, že je jedno, jaký tady mají tým. Jestli mají tohohle hráče, támhletoho hráče... Ten tým je hrozně kvalitní," potvrzuje Voráček.

„My si teď hlavně musíme orazit. Nás to stálo hrozně moc sil. Němci hráli hodně fyzicky a hodně jsme se nabruslili. Stáli ve středním pásmu a prakticky pokaždé, když jsme chtěli do třetiny, jsme se museli dostat přes čtyři hráče. Nakonec jsme ukázali, že tu vůli máme," popisuje útočník Philadelphie. 

A ačkoliv se říká, že o úspěchu (a neúspěchu) rozhoduje čtvrtfinále, tenhle tým si na mistrovství světa přijel pro medaili.

Co udělat pro to, aby se cíl přeměnil ve skutečnost? „Zeptejte se mě zítra. Já vám to pak řeknu," usmívá se Voráček. „Já si teď užiju vítězství, odpočinu si a pak vám dám vědět, co a jak na semifinále. Byl to dneska náročný zápas a jsem docela unavenej."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz