Melenovský krotí Lední Medvědy, zahraje si v 41 letech druhou ligu?

Foto: hcdukla.cz

Uplynulou sezonu si v Pelhřimově za rámeček nedají, ale ta příští by mohla být o poznání lepší. V klubu proběhlo několik změn. Lední Medvědi začali úzce spolupracovat s prvoligovou Duklou a na spolupráci se dohodli s dvojnásobným extraligovým mistrem, jako hlavní kouč je v ročníku 2018-19 povede Marek Melenovský.

HokejkaSHOPvanoce

„Loni ty výsledky v Pelhřimově nebyly vůbec ideální. Ale nic to neznamená, jedna sezona se prostě nepovede a se stejným týmem třeba další rok vyhraješ titul. Sezona se nepovedla, ale už je to za námi, všechno je zapomenuto. Je před námi nový ročník a nová výzva,“ má jasno na klubovém webu nástupce trenéra Jana Dvořáka.

Po konci kariéry se pustil do trénování mládeže v Jihlavě

Marek Melenovský má za sebou bohatou hráčskou kariéru, během níž sehrál víc než tisícovku extraligových utkání v dresu Jihlavy, Havířova, Vítkovic, Znojma, Třince, Zlína a Karlových Varů. Po sezoně 2015-16 pověsil brusle na hřebík a vrhl se na trénování. Už dva roky působí u mládeže v Jihlavě, teď před ním stojí další výzva.

„U hokeje jsem zůstal, baví mě to a budu se snažit předávat, co jsem během kariéry poznal, co mi vyhovovalo, co jsem okoukal a to, co ty hráče posouvalo nahoru. Tohle se tady budu snažit předávat těm klukům a uvidíme, jak to bude fungovat,“ líčí nový šéf pelhřimovské střídačky, jenž se přesunu do druholigových podmínek nebojí.

Kdybych si na to nevěřil, tak nabídku rozhodně nevezmu

„Vystačíme si tu s málem. To, že budu mít supermoderní stroje neznamená, že to ze mě udělá dobrého hráče. Takže na tohle vůbec nekoukám. Kdybych si na to nevěřil, tak nabídku rozhodně nevezmu. Kývl jsem na ni a těším se. Je jedno, jestli je to ve skromných podmínkách, nebo v multifunkční hale,“ říká někdejší výborný útočník.

Díky nové spolupráci s Jihlavou bude mít k dispozici i mladíky z Dukly. „Ale nikdo nemá nic jistého, bude záležet na výkonnosti každého hráče. Až na ledě během přípravných zápasů se rozhodne. Kluky během nich prostřídáme a sestavíme mančaft. Nezáleží na tom, jestli to budou pelhřimovští, nebo jihlavští hráči,“ zdůrazňuje.

„Jsem soudný natolik, že pokud to během přípravy nebude ono, tak se do toho cpát nebudu. Když vše bude klapat a kluci budou hrát dobře, tak nebude důvod se do toho nějak zapojovat jako hráč.“

Kromě pelhřimovského áčka bude mít na starost i jihlavskou mládež a není vyloučeno ani to, že by po více než dvou letech obnovil hráčskou kariéru. V 41 letech. „Udržuju se v kondici, takže bych si úplně v pohodě troufl nastoupit do tréninku. Uvidíme, jak se rozjede sezona. Pokud bude potřeba, tak je to možné,“ potvrzuje.

„Ale výkonnost už možná nebude taková, na kterou jsem byl zvyklý. Jsem soudný natolik, že pokud to během přípravy nebude ono, tak se do toho cpát nebudu. Když vše bude klapat a kluci budou hrát dobře, tak nebude důvod se do toho nějak zapojovat jako hráč. Bude záležet na okolnostech, jak se vše bude vyvíjet,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz