Měl podmínku od manželky, tak se trefil. Nejlepší zápas sezony, zářil Krištof

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

V souboji dvou letos zatím viditelně paběrkujících týmů uspěla Kometa. K vítězství nasměrovala domácí celek nově složená první formace Andrej Kollár–Peter Mueller–Michal Krištof, která byla u všech branek. Poslední jmenovaný se dočkal prvního gólu za Kometu i v TELH. Jeho trefa navíc byla vítěznou.

Fanshop národního týmu

Vítězný zápas proti Liberci jste si užili, předváděli jste povedené akce, souhlasíte?
Hlavní je, že jsme vyhráli. Už před zápasem jsme si říkali, že tato soutěž je moc těžká na to, abychom mohli prohrát tolik zápasů za sebou a nechat si utéct body. Šli jsme do utkání s Libercem s tím, že nic jiného než výhru za tři body nechceme.

Sedí vám spolupráce s Andrejem Kollárem a Peterem Muellerem v nové první lajně? Proti Liberci se vám dařilo skvěle.
Snažíme se o různých situacích v zápase i během tréninku hodně mluvit, říkáme si co a jak. Ještě je potřeba doladit přesilovky, aby to bylo na ledě znát.

Krásné góly jste ale dali i při situacích 5 na 5.
Je to pěkné, ale hlavní je, že to tam padlo. Jestli je to čtyřikrát tečované, nebo je to krásná kombinace, je podle mě jedno.

Při první brance jste našel Muellera doslova naslepo, šlo o instinkt?
Měl jsem to z otočky a brankář už byl blízko u mě. Věděl jsem, že Peter bude pokračovat v pohybu, tak jsem mu to tam poslal, a byl přesně tam, kde měl být.

„První lajna nedávala góly, tak se snažil trenér formace přeházet."

Naopak při druhé akci jste parádní akci sám zakončil a dal jste první gól za Kometu. Spadlo to v z vás trochu?
Manželka mi před zápasem říkala, že jestli nedám gól, tak ať se ani nevracím večer domů. (směje se)

V první lajně jste nahradil Petra Holíka. Cítíte, že jste pro Petera Muellera podobným hráčem jako právě Holík?
Myslím si, že jsme stejní hráči. První lajna nedávala góly, tak se snažil trenér formace přeházet, a tentokrát to vyšlo naší formaci. Jsem za to rád, ale tři body jsou více než body individuální. Když se příště bude dařit někomu jinému, budu jenom rád – hlavně ať se vyhrává.

Na ledě dostáváte spoustu prostoru při všech situacích, proti Liberci jste byl dokonce nejvytíženějším hráčem Komety.
Pokud v zápase nejsou nějaké dlouhé pasáže, kdy nás soupeř zavře, tak si musíte umět čas rozvrhnout tak, aby to bylo v pohodě. Nějaké střídání uděláte jen deset, patnáct sekund, proti Liberci jsme například v oslabení po vyhraném buly vyhodili a hned šli střídat. Potvrdí to určitě i ostatní, ale když člověk hraje v laufu a daří se mu, tak chce být na ledě.

Cítili jste, že už potřebujete jako tým po předchozích nezdarech zabrat?
Jak jsem říkal na začátku, liga je těžká a je potřeba sbírat body každý zápas. Je třeba se o ně prát, i když to není jednoduché. A od toho se musíme odrazit, odehráli jsme podle mě nejlepší zápas v sezoně. Když to takhle půjde dál, není se čeho bát.

Už ve čtvrtek hrajete s Kladnem, klíčové bude asi navázat na výkon proti Liberci, že?
Chceme se od toho odpíchnout a tohle je nejlepší možnost. Musíme hrát přesně takhle, bojovat jeden za druhého.

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz