Medvědi stále koušou! Ale na přední příčky tabulky myslet nemůžeme, krotí euforii Daniel Vrdlovec

Foto: medvediberoun.cz

Nikoliv Mladá Boleslav a Olomouc, jak se před začátkem prvoligové sezony předpokládalo, po čtyřech kolech vévodí druhé nejvyšší soutěži Jihlava a Beroun. Především výsledky středočeského celku, který se poslední dva ročníky musel zachraňovat až v baráži, jsou pro všechny pořádným překvapením. Medvědi mají na kontě plný počet dvanácti bodů a naposledy si dokonce vyšlápli na ambiciózní bruslařský klub. „Nálada v kabině je výborná,“ přiznává útočník Daniel Vrdlovec (na snímku).

Plekanec Chance liga

Po uplynulé sezoně, kdy se museli Medvědi opět zachraňovat až v baráži, už došla tamějšímu vedení klubu trpělivost a berounský kádr byl kompletně překopán. Trenér Novák dával v průběhu letní přípravy možnost ukázat své schopnosti desítkám mladých hráčů, z nichž si po nelehkém výběru vytvořil tým bojovníků. „Má velké zkušenosti a nehledal nějaká velká jména, ale typy hráčů, které potřebuje,“ potvrzuje Vrdlovec.

A to se zjevně vyplatilo, alespoň v úvodu sezony. Protože Beroun za čtyři kola nového prvoligového ročníku nepoznal hořkost porážky. Postupně si poradil s Benátkami nad Jizerou, Mostem, Ústím nad Labem a naposledy i ambiciózní Mladou Boleslaví. „I pro nás je to obrovské překvapení, že jsme vstoupili do sezony tak dobře a budeme jen rádi, když nezůstane jen u začátku a budeme v tom pokračovat,“ hlásí.

Základem úspěchu je hrát jednoduchý hokej a bojovat na hranici svých možností, a to se prozatím středočeskému celku daří na jedničku. Ostatně poslední duel jasně ukázal, že bojovnost, týmová soudržnost a obrovská touha po vítězství je mnohdy více než kádr plný zvučných jmen. „Dokazuje to i spousta klubů v extralize, které nemají peníze na zkušenější hráče a hrají to v podstatě jen na mladší kluky,“ říká čtyřiadvacetiletý forvard.

„Snažíme se dodržovat nějaký systém, abychom nehráli vyloženě hurá hokej. Možná máme i nakloněno štěstí na naší stranu,“ nachází další příčiny povedeného startu. A v kabině Berouna logicky panuje výborná nálada. „Nikdo nepočítal s tím, že bychom se prali o první místo a měli na kontě plný počet bodů. Ale je to teprve začátek sezony a před námi je dalších 48 kol, takže je předčasné se z toho příliš radovat,“ uvědomuje si.

Jen škoda, že si do berounského stánku nenajde cestu více fanoušků. „Věřím, že když budeme hrát dobrý hokej, tak třeba budou chodit ve větším počtu. Poslední dva roky se tady hrálo o udržení a lidi moc nebaví koukat se na porážky,“ říká. Přitom přesně před deseti lety Medvědi prvoligovou tabulku zcela ovládli. „Máme hodně mladý tým, takže to si už asi nikdo nepamatuje,“ připomíná odchovanec vsetínského hokeje.

Mladý berounský kádr, který má v průměru pouhých 23 let, musí prozatím dělat zkušenému trenérovi Novákovi velkou radost. „Už jsem pod ním hrál v Havlíčkově Brodě a je to spíše takový pohodář, ale když je potřeba zakřičet, tak to umí velmi dobře,“ usmívá se Vrdlovec, který prozatím sbírá body jako houby po dešti. Na kontě jich má už sedm. „S tím jsem spokojen. Mým hlavním cílem je hrát v základu Slavie, ale bude těžké se tam prokousat,“ přiznává.

A jaké mají v Berouně po skvělém vstupu ambice? „Budeme rádi za klidný střed tabulky, protože poslední dva roky jsme hráli baráž. Nemůžeme myslet na přední příčky jen proto, že se nám povedl start, v soutěži je několik lepších mančaftů,“ uvědomuje si. Ukončit jejich jízdu může už ve středu Olomouc. „Je to další silný soupeř, který doma hraje výborně. Každý si musíme plnit své úkoly, jen tak můžeme urvat nějaký bod,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz